Ramazon hayiti muborak bo‘lsin!
Dunyodagi jamiyki islom ummati qatori yurtimiz mo‘min-musulmonlari ham katta shodu xurramlik bilan kutib olayotgan ulug‘ ayyom – Ramazon hayiti bilan siz, azizlarni, butun xalqimizni chin qalbimizdan muborakbod etib, barchangizga o‘zimizning yuksak hurmat va samimiy tilaklarimizni bildirishdan g‘oyat mamnunmiz.
Qalblarimiz quvonch va ezgulik nuriga to‘lib turgan ushbu saodatli damlarda avvalo mana shunday qutlug‘ va munavvar kunlarga el-yurtimiz bilan birgalikda sog‘-omon yetkazgani uchun Yaratganga cheksiz shukronalar aytamiz.
Aziz yurtdoshlar!
Ushbu shukuhli lahzalarda dunyo mo‘min-musulmonlarini, do‘st va hamkorlarimizni Ramazon bayrami bilan samimiy qutlab, ularning mamlakatlari va xalqlariga tinchlik-barqarorlik, ravnaq va farovonlik tilaymiz.

С праздником Рамазан Хайит!
Искренне, от всей души поздравляем вас, весь наш народ со священным праздником Рамазан хайит, который мусульмане  нашей страны, как и вся исламская умма, отмечают с большой радостью и волнением, и выражаем всем вам свое глубокое уважение и самые добрые пожелания.
В эти благословенные мгновения, когда наши сердца наполнены светом радости и добра, мы прежде всего благодарим Всевышнего за счастье встретить такие светлые дни в мире и благополучии вместе с нашим народом.
В этот радостный день мы искренне поздравляем с праздником Рамазан хайит мусульман всех государств, наших друзей и партнеров, желаем мира, стабильности и процветания их странам и народам.
С воодушевлением встречающие священный Ийд аль-фитр в кругу своей семьи, махалли, желаем всем вам здоровья, счастья и благополучия.