14-yanvar munosabati bilan idoraviy mukofotlar topshirildi
14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan Raqamli texnologiyalar vazirligida bayramona ruhda tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov ishtirok etib, barcha harbiy xizmatchilar va soha xodimlarini ushbu qutlug‘ sana bilan samimiy tabrikladi.
Vazir o‘z tabrigida Vatan himoyasi yo‘lida xizmat qilayotgan har bir fidoyi insonning mehnati beqiyos ekanini ta’kidlab, tinchlik, osoyishtalik va mamlakat barqarorligini ta’minlashda raqamli texnologiyalar sohasining ham muhim o‘rni borligini alohida qayd etdi.
Tadbir doirasida O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganligining 34 yilligi hamda 14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan Mudofaa vazirligi huzuridagi Maxsus avariya-tiklash boshqarmasining bir guruh fidoyi va namunaviy xodimlari taqdirlandi.
Jumladan, xizmat burchini sidqidildan ado etib kelayotgan, aloqa va raqamli infratuzilmalar barqarorligini ta’minlashda faol ishtirok etgan xodimlarga “Mohir aloqachi” ko‘krak nishoni, “O‘z kasbining ustasi” belgisi hamda “Faxriy yorliq” kabi idoraviy mukofotlar tantanali ravishda topshirildi.

Вручены ведомственные награды по случаю 14 января
В Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан состоялось торжественное мероприятие, посвящённое Дню защитников Родины, который отмечается 14 января. В мероприятии принял участие министр цифровых технологий Республики Узбекистан Шерзод Шерматов, поздравивший военнослужащих и сотрудников отрасли с этой знаменательной датой.
В своём обращении министр подчеркнул, что труд каждого человека, преданного своему делу и стоящего на страже Родины, имеет особую ценность, а также отметил важную роль сферы цифровых технологий в обеспечении мира, стабильности и безопасности страны.
В рамках мероприятия, приуроченного к 34-й годовщине со дня образования Вооружённых Сил Республики Узбекистан и Дню защитников Родины, были награждены сотрудники Специального аварийно-восстановительного управления при Министерстве обороны Республики Узбекистан, отличившиеся самоотверженной службой и высоким профессионализмом.
В частности, сотрудникам, добросовестно исполняющим служебные обязанности и принимающим активное участие в обеспечении стабильной работы связи и цифровой инфраструктуры, были торжественно вручены ведомственные награды — нагрудный знак «Моҳир алоқачи» («Опытный связист»), знак «Мастер своего дела», а также почётные грамоты.