14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni
Vatan tinchligi va mustaqilligini saqlash, uni e’zozlash har bir fuqaroning muqaddas burchidir. Shu ma’noda, 14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni yurtimizda alohida hurmat va ehtirom bilan nishonlanadi. Joriy yilda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganiga 34 yil to‘lishi munosabati bilan respublika bo‘ylab turli bayram tadbirlari o‘tkazilmoqda.
photo2026-01-1417-46-50.jpg
photo2026-01-1417-47-55.jpg
Ana shunday tadbirlardan biri Qashqadaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida ham tashkil etildi. Mazkur ma’naviy-ma’rifiy tadbirda davlatimiz tomonidan mamlakat xavfsizligini ta’minlash, Qurolli Kuchlar salohiyatini mustahkamlash yo‘lida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar haqida so‘z yuritildi.
Tadbir davomida bugungi kunda harbiy xizmatning jamiyat hayotidagi o‘rni tobora oshib borayotgani, u yosh avlodni vatanparvarlik, jasorat va sadoqat ruhida tarbiyalashda muhim maktab ekani alohida ta’kidlandi. Milliy armiyamiz esa tinchlik va barqarorlikning ishonchli kafolati sifatida e’tirof etildi.
Vatan tinchligi posbonlari bo‘lgan barcha jasur Vatan himoyachilarini ushbu qutlug‘ bayram bilan tabriklab, ularga sog‘lik, osoyishtalik va sharafli xizmatlarida ulkan zafarlar tilaymiz.

Сохранение мира и независимости Родины, их защита и почитание — священный долг каждого гражданина. В этом смысле 14 января — День защитников Родины — в нашей стране отмечается с особым уважением и почётом. В текущем году в связи с 34-й годовщиной со дня образования Вооружённых Сил Республики Узбекистан по всей республике проводятся различные праздничные мероприятия.
Одно из таких мероприятий было организовано и в Службе электромагнитной совместимости Кашкадарьинской области. В ходе данного духовно-просветительского мероприятия говорилось о масштабных реформах, осуществляемых государством в целях обеспечения безопасности страны и укрепления потенциала Вооружённых Сил.
В ходе мероприятия особо подчёркивалось, что в современных условиях роль военной службы в жизни общества неуклонно возрастает, а сама служба является важной школой воспитания молодого поколения в духе патриотизма, мужества и преданности. Национальная армия была признана надёжной гарантией мира и стабильности.
Поздравляем всех мужественных защитников Родины — стражей мира и спокойствия — с этим знаменательным праздником и желаем им крепкого здоровья, благополучия и больших успехов в их почётной службе.