18-noyabr – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun
Bugun biz yurtimiz hayotidagi eng e’zozli, eng g‘ururli sanalardan birini — O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganining 34 yilligini ulkan faxr va yuksak saodat hissi bilan nishonlamoqdamiz. Bu sana – xalqimizning ozodlik yo‘lidagi sobitqadamligi, mustaqillik yo‘lidagi qat’iy irodasi va kelajak sari yorqin ishonchining timsolidir.
Davlat bayrog‘imiz – bu oddiy bir mato emas. U — xalqimizning ruhi, yurtimizning shonu-shuhrati, milliy g‘ururimizning abadiy ramzidir!
Bugun bayrog‘imiz nafaqat yurtimiz osmonida, balki dunyoning eng nufuzli minbarlarida, xalqaro maydon va musobaqalarda, diplomatik sahnalarda yuksak ehtirom bilan hilpirab kelmoqda.
Har bir xalq o‘z bayrog‘iga qarab o‘zining o‘tmishini xotirlaydi, bugunini anglaydi, kelajagini ko‘z oldiga keltiradi. Biz ham bayrog‘imizga boqarkanmiz, ulug‘ ajdodlar merosiga sadoqatni, xalqimizning buyuk kelajakka ishonchini va barqaror rivojlanayotgan yangi O‘zbekiston qiyofasini ko‘ramiz.

18 ноября-День принятия Государственного флага Республики Узбекистан
Сегодня мы с огромным чувством гордости и высокого счастья отмечаем одну из самых почетных и гордых дат в жизни нашей страны — 34-ю годовщину принятия государственного флага Республики Узбекистан. Эта дата-символ стойкости нашего народа на пути к свободе, твердой воли к независимости и светлой веры в будущее.
Наш государственный флаг – это не обычная ткань. Он-вечный символ духа нашего народа, славы нашей страны, национальной гордости!
Сегодня наш флаг с большим почтением развевается не только в небе нашей страны, но и на самых престижных трибунах мира, на международных аренах и конкурсах, на дипломатических сценах.
Каждый народ, глядя на свой флаг, вспоминает свое прошлое, осознает настоящее, предвидит будущее. Глядя на наш флаг, мы также видим верность наследию великих предков, веру нашего народа в великое будущее и образ нового устойчиво развивающегося Узбекистана.
От всей души поздравляем вас с этим великим праздником!
Пусть в нашей стране всегда царит мир, доброта, единство и гармония.
Пусть наш флаг всегда будет высоким, наше государство всегда сильным, наша страна всегда счастливой!