30-noyabrda telekommunikatsiya tarmoqlarini modernizatsiyalash orqali milliy iqtisodiyotni rivojlantirish masalalariga bagʻishlangan matbuot anjumani boʻlib oʻtadi
2018-yil 30-noyabrda Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi telekommunikatsiya tarmoqlarini modernizatsiya qilish, IT-texnologiyalarni rivojlantirishning asosiy yoʻnalishlari va ularning milliy iqtisodiyotni rivojlantirishdagi oʻrniga bagʻishlangan anjuman oʻtkazadi. Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi aloqa va axborotlashtirish sohasidagi davlat organlari, tashkilotlari va korxonalari, operatorlar va provayderlar ishtirok etadilar.
Anjumanda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Internet tarmogʻiga chiqish narxlarini pasaytirish, shuningdek ulanish tezligini oshirish topshiriqlarini bajarish boʻyicha “Oʻzbektelekom” AKning hisoboti taqdim etiladi.
Anjuman aloqa va axborotlashtirish sohasidagi davlat organlari, tashkilotlari va korxonalari, shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi operatorlari va provayderlari oʻrtasida AKT sohasidagi hamkorlik masalalarini muhokama qilish uchun platforma boʻlib xizmat qiladi, chunki barcha tomonlarning hamkorligisiz innovatsion rivojlanish haqida soʻzlash mumkin emas.

30 ноября пройдет пресс-конференция по вопросам развития национальной экономики путем модернизации сетей телекоммуникаций
30 ноября 2018 года Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан проведет конференцию, посвященную модернизации сетей телекоммуникаций, основным тенденциям развития IT-технологий и их роли в развитии национальной экономики. В мероприятии примут участие органы государственного управления, организации и предприятия сферы связи и информатизации, операторы и провайдеры Республики Узбекистан.
На конференции будет представлен отчет АК «Узбектелеком» по выполнению поручения Президента Узбекистана снизить цены на доступ в интернет, а также увеличить скорость подключения.
Конференция станет платформой для обсуждения вопросов взаимодействия в сфере ИКТ между органами государственного управления, организациям и предприятиям сферы связи и информатизации и операторами, и провайдерами Республики Узбекистан, поскольку невозможно говорить об инновационном развитии вне сотрудничества всех сторон.