Andijon viloyati EMMX xodimi hamda Andijon shahar IIB xodimi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 801-son bilan ro‘yxatga olingan qaroriga muvofiq “Radiochastota spektridan foydalanish sohasida ruxsat etish hamda radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalardan foydalanishni tartibga solish toʻgʻrisida” viloyatdagi vakolatli organlar bilan  o‘zaro hamkorlikda 2026-yilda o‘tkaziladigan chora-tadbirlar rejasiga asosan  radioelektron vositalardan noqonuniy ravishda foydalanish holatlarini aniqlash maqsadida joriy yilning may oyi davomida Andijon shahri hududida radiomonitoring tadbirlari o‘tkazildi.
photo2026-06-0215-27-26.jpg
O‘tkazilgan monitoring tadbirlari jarayonida Andijon shahar, “Uyg‘urobod” MFY, Uyg‘urobod ko‘chasida yashovchi fuqaro A.Y radioelektron vositalaridan ruxsatnomasiz noqonuniy ravishda foydalanish holati aniqlandi.
photo2026-06-0215-27-30.jpg
Andijon shahar IIB boshqarmasi xodimi tomonidan radioelektron vositalar qonunchilikda belgilangan tartibda vaqtincha olib qo‘yildi va texnik ekspertizadan o‘tkazish maqsadida Andijon viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatiga taqdim qilindi.

В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №801 от 22 декабря 2020 года «Об упорядочении выдачи разрешений на использование радиочастотного спектра, а также использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств», сотрудниками ЭММХ Андижанской области совместно с сотрудниками УВД города Андижана и во взаимодействии с уполномоченными органами, в рамках плана мероприятий на 2026 год, в течение мая текущего года на территории города Андижана были проведены радиомониторинговые мероприятия с целью выявления фактов незаконного использования радиоэлектронных средств.
В ходе проведённых мониторинговых мероприятий было выявлено, что гражданин А.Ю., проживающий по адресу: город Андижан, МСГ «Уйгуробод», улица Уйгуробод, незаконно использовал радиоэлектронные средства без соответствующего разрешения.
По данному факту сотрудниками УВД города Андижана, в установленном законодательством порядке, радиоэлектронные средства были временно изъяты и переданы в Службу электромагнитной совместимости Андижанской области для проведения технической экспертизы.