Andijon viloyati EMMX xodimlari tomonidan Andijon viloyati Asaka tumani hududida navbatdagi tezkor tadbir ishlari o‘tkazildi
Andijon viloyati EMMX xodimi hamda Andijon viloyati IIB xodimi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22-dekabrdagi 801-son bilan ro‘yxatga olingan qaroriga muvofiq “Radiochastota spektridan foydalanish sohasida ruxsat etish hamda radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalardan foydalanishni tartibga solish toʻgʻrisida” viloyatdagi vakolatli organlar bilan  o‘zaro hamkorlikda 2026-yilda o‘tkaziladigan chora-tadbirlar rejasiga asosan  radioelektron vositalardan noqonuniy ravishda foydalanish holatlarini aniqlash maqsadida joriy yilning 1-may kuni Andijon viloyati Asaka tumani hududida radiomonitoring tadbirlari o‘tkazildi.
photo2026-06-1717-51-25.jpg
photo2026-06-1717-51-30.jpg
O‘tkazilgan monitoring tadbirlari jarayonida Asaka tumani, Yuksalish MFY, Bunyodkor ko‘chasida joylashgan  kafeda radioelektron vositalaridan ruxsatnomasiz noqonuniy ravishda foydalanish holati aniqlandi.
Asaka tumani IIB boshqarmasi xodimi tomonidan radioelektron vositalar qonunchilikda belgilangan tartibda vaqtincha olib qo‘yildi va texnik ekspertizadan o‘tkazish maqsadida Andijon viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatiga taqdim qilindi.

Сотрудниками Службы электромагнитной совместимости Андижанской области проведено очередное оперативное мероприятие на территории Асакинского района
Сотрудниками Службы Электромагнитной совместимости Андижанской области, в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 801 от 22 декабря 2020 года «Об упорядочении выдачи разрешений на использование радиочастотного спектра, а также использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств», а также на основании плана мероприятий на 2026 год по взаимодействию c уполномоченными органами Андижанской области с 1 июня текущего года на территории Асакинского района Андижанской области было проведено оперативное мероприятие с целью выявления фактов незаконного использования радиоэлектронных средств.
photo2026-06-1717-51-25.jpg
photo2026-06-1717-51-30.jpg
В ходе проведённых мониторинговых мероприятий было выявлено, что в кафе, расположенном на улице Бунёдкор, МСГ «Юксалиш» Асакинского района, незаконно использовались радиоэлектронные средства без соответствующего разрешения.
По данному факту сотрудником ОВД Асакинского района, в установленном законодательством порядке, радиоэлектронные средства были временно изъяты и переданы в Службу электромагнитной совместимости Андижанской области для проведения технической экспертизы.