2024-yilning birinchi choragida O‘zkomnazorat inspeksiyasi Andijon viloyati hududiy shu’basi, Andijon shaxar IIB uchastka nozirlari va tezkor vakillari hamda Andijon viloyati EMMX xodimlari tomonidan “REV va YuChQlarni Andijon viloyatida sotib olish, sotish yoki o‘rnatish, olib kirish va ulardan foydalanish ustidan nazoratni tashkil etish va radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi yuzasidan 2024-yilda olib boriladigan chora tadbirlar rejasi”ga asosan Andijon viloyatida 28 ta tezkor tadbirlarlar o‘tkazildi.
Hamkorlikda o‘tkazilgan tezkor tadbirlar natijasida jami 53 noqonuniy ishlatilayotgan radioelektron vositalar aniqlanib bayonnomalar rasmiylashtirildi va ularga qonuniy choralar ko‘rish maqsadida ma’lumotlarni O‘zkomnazorat inspeksiyasi Andijon viloyati hududiy shu’basiga topshirildi.

В первом квартале 2024 года на основании совместного межведомственного “Плана мероприятий на 2024 год по организации контроля за соблюдением порядка реализации, приобретения, установки, ввоза и использования РЭС и ВЧУ, а также устранению радиопомех” в Андижанской области было проведено 28 совместных оперативных мероприятий совместно с территориальным отделением инспекции Узкомназорат Андижанской области, сотрудниками оперативно розыскного отдела МВД города Андижана а также сотрудниками СЭМС Андижанской области.
В результате совместных оперативных мероприятий выявлено 53 незаконно использованных радиоэлектронных устройств и составлены протоколы, вся информация о выявленных правонарушениях была передана в инспекцию Узкомназорат Андижанской области для применения законных мер.