Andijon viloyati EMMXda III-chorak davomida noqonuniy ishlayotgan radioelektron vositalarni aniqlash bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida ma’lumot
2025-yilning III-choragida Andijon viloyatida radioelektron vositalar (REV) va yuqori chastotali qurilmalardan (YuChQ) foydalanish sohasida qonunbuzarliklarning oldini olish maqsadida keng ko‘lamli tezkor tadbirlar o‘tkazildi.
photo2025-11-1011-52-41.jpg
Mazkur tadbirlar “REV va YuChQlarni Andijon viloyatida sotib olish, sotish yoki o‘rnatish, olib kirish va ulardan foydalanish ustidan nazoratni tashkil etish hamda radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi yuzasidan 2025-yilda olib boriladigan chora-tadbirlar rejasi” asosida amalga oshirildi.
photo2025-11-1011-52-48.jpg
photo2025-11-1011-52-53.jpg
Tadbirlar O‘zkomnazorat inspeksiyasi Andijon viloyati hududiy sho‘basi, Andijon shahar ichki ishlar bo‘limi uchastka nozirlari va Andijon viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari hamkorligida tashkil etildi.
photo2025-11-1011-53-00.jpg
III-chorak davomida jami 32 ta tezkor tadbirlar o‘tkazildi. Natijada 74 ta noqonuniy tarzda ishlatilayotgan radioelektron vosita aniqlanib, tegishli bayonnomalar rasmiylashtirildi. Mazkur holatlar yuzasidan zarur hujjatlar tayyorlanib, qonuniy choralar ko‘rilishi uchun O‘zkomnazorat inspeksiyasi Andijon viloyati hududiy sho‘basiga taqdim etildi.
photo2025-11-1011-53-05.jpg
Ushbu tadbirlardan asosiy maqsad — elektromagnit moslashuvchanlikni yaxshilash, radioaloqa tizimlarining barqaror ishlashini ta’minlashdan iboratdir.
Mazkur yo‘nalishdagi chora-tadbirlar kelgusida ham muntazam davom ettirilib, viloyat miqyosida elektromagnit moslashuvni ta’minlash va texnik intizomni mustahkamlash bo‘yicha tizimli ishlar amalga oshiriladi.

Информация о проделанной работе в СЭМС Андижанской области за III квартал 2025 года по выявлению незаконно используемых радиоэлектронных средств
В III квартале 2025 года на территории Андижанской области были проведены широкомасштабные оперативные мероприятия, направленные на приостановку и предупреждение правонарушений в сфере использования радиоэлектронных средств (РЭС) и устройств высоких частот (УВЧ).
photo2025-11-1011-52-41.jpg
Данные мероприятия осуществлялись на основании «Плана мероприятий на 2025 год по взаимодействию министерств и ведомств при организации контроля за соблюдением порядка приобретения (передачи), реализации и (или) установки (строительства), ввоза, использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также при устранении радиопомех в Андижанской области».
photo2025-11-1011-52-48.jpg
photo2025-11-1011-52-53.jpg
Работы проводились в сотрудничестве с территориальным отделением инспекции «Узкомназорат» Андижанской области, участковых инспекторов ОВД города Андижана, а также сотрудниками Службы электромагнитной совместимости.
photo2025-11-1011-53-00.jpg
В течение III квартала было проведено 32 оперативных мероприятия, по итогам которых выявлено 74 незаконно эксплуатируемых радиоэлектронных средства. По каждому факту были составлены соответствующие протоколы, а материалы направлены в Андижанское территориальное отделение инспекции «Узкомназорат» для принятия законных мер.
photo2025-11-1011-53-05.jpg
Основная цель проведённых мероприятий — улучшение электромагнитной обстановки, обеспечение стабильной работы систем радиосвязи.
Мероприятия в данном направлении будут продолжены на регулярной основе, и в масштабах Андижанской области будут проводиться системные работы по обеспечению электромагнитной совместимости и укреплению технической дисциплины.