Beruniy tumani IIBda o‘quv seminar tashkil etildi
Huquq-tartibot organlari bilan hamkorlikda ishlarni kuchaytirish maqsadida, Qoraqalpog‘iston Respublikasi EMMX muhandislari M.Dlekeev va N.Narimovlar tomonidan 2024-yil mobaynida hamkorlikda ishlar rejasiga muvofiq joriy yilning 18-mart kuni Beruniy tumani IIB shaxsiy tarkibiga o‘quv seminar tashkil etildi. O‘quv seminarga Beruniy tumani IIB boshlig‘i kapitan M.Muratov raislik qildi va kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Seminar ishtirokchilari O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 22‑dekabrdagi 801-son qarori (mazkur qarorga kiritilgan o‘zgartirishlar -  O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 23‑avgustdagi 417-son qarori) bilan tasdiqlangan “Radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni sotib olish (berish), sotish va (yoki) o‘rnatish (qurish), olib kirish, ulardan foydalanish tartibiga rioya qilinishi ustidan nazoratni tashkil etish hamda radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi to‘g‘risida”gi Nizom bilan tanishtirildi.
Ushbu Nizom bo‘yicha REV va YuChQlardan foydalanishni nazorat qilish bo‘yicha olib boriladigan hamkorlikdagi tadbirlarda tumandagi IIB jamoat xavfsizlik xizmati profilaktika inspektorlari qatnashishlari to‘g‘risida aytib o‘tildi. Undan tashqari noqonuniy ishlayotgan REVlar aniqlangan vaziyatlarda hamkorlikda amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar yuzasidan tushunchalar berildi.

В Берунийском РОВД проведён учебный семинар
В целях усиления взаимодействия с правоохранительными органами 18 марта текущего года в соответствии с планом совместных работ на 2024 год инженерами СЭМС Республики Каракалпакстан М.Длекеевым и Н.Наримовым был организован обучающий семинар для личного состава Берунийского РОВД. На данном учебном семинаре председательствовал начальник Берунийского РОВД капитан М.Муратов.
Участники семинара были ознакомлены с требованиями Положения “О взаимодействии министерств и ведомств при организации контроля за соблюдением порядка приобретения (передачи), продажи и (или) установки (строительства), ввоза, использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также при устранении  радиопомех” утвержденном постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 декабря 2020 года №801 (внесено изменение в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №417 от 23 августа 2023 года).
Было отмечено, что в совместных мероприятиях по контролю за использованием РЭС и ВЧУ в соответствии с настоящим Положением должны принимать участие инспекторы по профилактике общественной безопасности РОВД. Также были даны разъяснения о порядке совместной работы в случаях выявления незаконно работающих РЭС.