Bir bo‘lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz!
Joriy yilning 28-avgust kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi markaziy apparati bo‘lim va xizmatlari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari xodimlari uchun O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan “Bir bo‘lsak – yagona xalqmiz, birlashsak – Vatanmiz!” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Milliy  teleradiokompaniyasining siyosiy sharxlovchisi, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan jurnalist, “Shuhrat” medali sohibi, Xalqaro Antik Dunyo ilmiy akademiyasining akademigi, O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi a’lochisi - Karimbekov Qobilbek To‘xtabekovich ishtirok etdi.
Mustaqillik bayrami munosabati bilan o‘tkazilgan mazkur tadbirda avvalambor keksa avlod vakillarini, xususan, Ikkinchi jahon urushi qatnashchilari va mehnat fronti faxriylarini, milliy istiqlol, xalq ozodligi uchun kurashib, shu yo‘lda jon fido etgan, mustabid tuzum davrida siyosiy qatag‘on qurboni bo‘lgan ota-bobolar xotirasi yod etildi.
Shuningdek, inson qadri, uning huquq va manfaatlari yetakchi o‘rinda turadigan ijtimoiy davlat va xalqparvar jamiyat qurish yo‘lida amalga oshirilayotgan tarixiy ishlar, mehnatkash va bag‘rikeng xalqimizning bunyodkorlik salohiyati bilan erishilayotgan ulkan natijalari haqida so‘z yuritildi.
Tadbir so‘ngida, tinglovchilar bilan savol va javoblar o‘tkazildi hamda kelayotgan aziz bayram bilan barchani tabriklandi.

Только сплоченные — мы единый народ, только вместе — мы сильная страна!
28 августа текущего года состоялось духовно-просветительское мероприятие, посвящённое 33-ей годовщине Независимости Республики Узбекистан под девизом «Только сплоченные — мы единый народ, только вместе — мы сильная страна!» для сотрудников центрального аппарата ГУП «Центр электромагнитной совместимости», Служб электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан и областей.
В мероприятии принял участие политический обозреватель Национальной телерадиокомпании Узбекистана, заслуженный журналист Республики Узбекистан, обладатель медали «Шухрат», академик Международной академии наук античного мира, отличник народного образования Республики Узбекистан - Каримбеков Кобилбек Тухтабекович.
На мероприятии, приуроченном к празднику Независимости, в первую очередь почтили память представителей старшего поколения, в частности, участников Второй мировой войны и ветеранов трудового фронта, предков, отдавших свои жизни в борьбе за национальную независимость, народную свободу, жертв политических репрессий во времена деспотического режима.
Также было рассказано об исторической работе, проводимой на пути построения социального государства и народно-демократического общества, в котором ценность человека, его права и интересы находятся на переднем крае, о колоссальных результатах, достигнутых творческим потенциалом нашего трудолюбивого и толерантного народа.
В завершение мероприятия были даны подробные ответы на все вопросы слушателей, а также прозвучали поздравления с наступающим праздником.