Buxoro shahrida futzal bo‘yicha jahon chempionati o‘tkaziladigan sport majmualarida mobil aloqa va internet xizmatlari qamrovi o‘rganib chiqildi
Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining Buxoro viloyati hududiy sho‘basi va O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “O‘zkomnazorat” inspeksiyasining Buxoro viloyati hududiy sho‘basidan kelgan topshiriqlarga asosan Buxoro shahri hududida joylashgan sport majmualarida mobil aloqa va internet xizmatlari qamrovini o‘rganish maqsadida Buxoro viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati va O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “O‘zkomnazorat” inspeksiyasining Buxoro viloyati hududiy sho‘basi hamkorligida radiomonitoring tadbirlari oʻtkazildi.
Buxoro viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati muhandislari tomonidan maxsus o‘lchov qurilmalari yordamida GSM, CDMA, UMTS, LTE standartlarida ishlovchi mobil aloqa operatorlariga tegishli tayanch stansiyalarining mobil aloqa va internet xizmatlari qamrovi o‘lchandi.
Buxoro shahrida futzal bo‘yicha jahon chempionati o‘tkaziladigan sport majmualarida mobil aloqa va internet xizmatlari yuzasidan o‘lchangan ma’lumotlar asosida Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining Buxoro viloyati hududiy sho‘basi va O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “O‘zkomnazorat” inspeksiyasining Buxoro viloyati hududiy sho‘basiga tegishli xulosalar taqdim etildi.

В Бухаре изучено покрытие услуг мобильной связи и интернета в спортивных комплексах, где пройдет чемпионат мира по футзалу
Согласно заданиям территориального отделения Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан по Бухарской области и Бухарского областного регионального отделения инспекции «Узкомнозарат» при Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан в целях изучения покрытия мобильной связи и услугами интернета в спортивных комплексах, расположенных на территории города Бухары, сотрудниками Службой электромагнитной совместимости Бухарской области и Бухарского областного регионального отделения инспекции «Узкомнозарат» при Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан были проведены мероприятия по радиомониторингу.
Инженерами Службы электромагнитной совместимости Бухарской области с использованием специальных измерительных приборов были проведены измерения зон покрытия услугами мобильной связи и интернета базовых станций, принадлежащих операторам мобильной связи, работающих в стандартах GSM, CDMA, UMTS, LTE.
Результаты проведённых работ по измерению зон покрытия мобильной связи и мобильного интернета были представлены в территориальное отделение Министерства цифровых технологий Республики Узбекистан по Бухарской области и Бухарское областное региональное отделение инспекции «Узкомнозарат» при Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан.