O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosarlari tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 10 iyundagi qaroriga muvofiq, Pekos Oleg Andreyevich Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining raqamli iqtisodiyot va elektron hukumat masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
O.Pekos shu vaqtga qadar “O‘zbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasi “Telekommunikatsiya transport tarmog‘i” filiali direktori lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelgan.
Shu bilan birga, O.Pekos faoliyati davomida “O‘zbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasida bir qator rahbar lavozimlarida mehnat qilgan. M.A.Bonch-Bruyevich nomidagi Sankt-Peterburg davlat telekommunikatsiyalar universitetida “Axborot tizimlari va texnologiyalari muhandisi” mutaxassisligi bo‘yicha tahsil olgan.
Pekos Oleg Andreyevich 1988 yilda Toshkent viloyatida tug‘ilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 10 iyundagi qaroriga muvofiq, Maxsudov Jamol Tilloyevich Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining telekommunikatsiya infratuzilmasi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
J.Maxsudov shu vaqtga qadar “O‘zbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasi bosh direktorining istiqbolli rivojlantirish va innovatsiyalar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelgan.
J. Maxsudov faoliyati davomida “O‘zbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasida bir qator rahbar lavozimlarida mehnat qilgan. 2017 yilda O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari lavozimida ham faoliyat yuritgan. Toshkent elektrotexnika aloqa institutida “Elektr aloqa muhandisi” mutaxassisligi bo‘yicha tahsil olgan.
Maxsudov Jamol Tilloyevich 1972 yilda Buxoro viloyatida tug‘ilgan.
Shu bilan birga, O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari lavozimida faoliyat ko‘rsatayotgan  Egamberdiyev Jamshid Sharifjonovich O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining investitsiyalar va moliya masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga, Olmatov Baxromjon Adxamovich O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining axborot xavfsizligi va rejim masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga,Yuldashev Kaxramon Anvardjanovich O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining agrar sohasini raqamlashtirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.

Были назначены заместители Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистана от 10 июня 2020 года, Пекось Олег Андреевич был назначен на пост первого заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам цифровой экономики и электронного правительства. В связи с этим сегодня в Министерстве прошло назначение.
О. Пекось до этого времени проработал на посту директора филиала «Телекоммуникационные транспортные сети» АК «Узбектелеком».
О. Пекось в ходе своей профессиональной деятельности также работал на различных руководящих должностях в АК «Узбектелеком». Окончил Санкт-Петербургский государственный университет телекоммуникаций имени М.А. Бонч-Бруевича по направлению «Факультет информационных систем и технологий».
Пекось Олег Андреевич родился в 1988 году в Ташкентской области.
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистана от 10 июня 2020 года, Махсудов Жамол Тиллоевич был назначен на пост заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам телекоммуникационной инфраструктуры. В связи с этим сегодня в Министерстве прошло назначение.
Ж. Маxсудов до этого времени проработал на посту заместителя Генерального директора АК «Узбектелеком» по перспективному развитию и инновациям.
Ж. Маxсудов в ходе своей профессиональной деятельности также работал на различных руководящих должностях в АК «Узбектелеком». В 2017 году занимал пост заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций. Окончил Ташкентский электротехнический институт связи по направлению “Инженер электросвязи”.
Маxсудов Жамол Тиллоевич родился в 1972 году в Бухарской области.
Вместе с этим, заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Эгамбердиев Жамшид Шарифжонович был назначен на пост заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам инвестиций и финансов, заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Олматов Бахромжон Адхамович — на пост заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам информационной безопасности и режима, заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Юлдашев Кахрамон Анварджанович — на пост заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам цифровизации аграрной сферы.