Bugungi kunda O‘zbekiston aholisi, ayniqsa, yoshlar mobil aloqadan faol foydalanmoqda. Yoshlarga qulayliklar yaratish maqsadidan butun respublikamiz bo‘ylab xizmatlar taqdim etuvchi UZMOBILE milliy mobil aloqa operatori O‘zbekiston Yoshlar Ittifoqi bilan hamkorlikda maxsus ijtimoiy loyiha — yangi «Yoshlar» tarif rejasini taqdim etdi.
Mazkur hamkorlik O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 5-iyuldagi «Yoshlarga oid davlat siyosati samaradorligini oshirish va O‘zbekiston Yoshlar Ittifoqi faoliyatini qo‘llab-quvvatlash to‘g‘risida»gi Farmonida belgilangan vazifalar ijrosining ta’minlanishiga keng imkoniyatlar beradi.
Ijtimoiy yo‘naltirilgan bunday loyiha O‘zbekistonda birinchisi hisoblanadi. Loyihaning asosiy maqsadi – yoshlarni birlashtirish va ularning axborot-kommunikatsiya texnologiyalarining eng so‘nggi yutuqlaridan foydalanishi uchun imkonitlarni kengaytirish.
Mazkur tarif rejasining joriy etilishi millionlab yoshlarga sifatli va xamyonbop narxdagi aloqadan foydalanish imkonini berdi. Tarif rejasi ichida muloqot qilish mutlaqo bepul. Unga ulanishning yagona sharti – Yoshlar ittifoqiga a’zolik hisoblanadi.
Mamlakatimizning Yoshlar ittifoqiga a’zo faol yosh yigit va qizlari endilikda suhbat narxidan xavotirlanmay, o‘zaro cheksiz muloqot qila oladilar.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarni rivojlantirish vazirligi mamlakatning boshqa operatorlarining ham yoshlarimizning mobil aloqa xizmatlaridan imtiyozli foydalanishiga imkoniyat beruvchi tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlaydi.

Члены Союза молодежи могут общаться по мобильной связи практически бесплатно
Население Узбекистана, особенно молодежь, активно пользуется мобильной связью. Для создания удобств для молодежи Национальный оператор мобильной связи UZMOBILE, предоставляющий услуги по всей территории страны, совместно с Союзом молодежи Узбекистана запустил специальный социальный проект — тарифный план «Ёшлар» («Молодежный»).
Данное сотрудничество открывает широкие возможности для исполнения задач, поставленных в Указе Президента от 6 июля “О мерах по повышению эффективности государственной молодежной политики и поддержке деятельности Союза молодежи Узбекистана”.
Социально ориентированный проект подобного рода является первым в Узбекистане. Его главная цель - объединение молодых людей и расширение их возможностей для пользования последними достижениями в сфере информационно-коммуникационных технологий.
Внедрение тарифного плана «Ёшлар» дало возможность миллионам молодых людей получить доступ к качественной и приемлемой по цене мобильной связи. Общение внутри тарифного плана абсолютно бесплатно. Единственным условием подключения к тарифу является членство в Союзе молодежи.
Став членом Союза молодежи, активные юноши и девушки страны смогут общаться между собой без ограничений, не переживая о стоимости разговора. В новом тарифе звонки абонентам других тарифных планов внутри сети UZMOBILE, а также по всему Узбекистану тарифицируются по льготной цене, как и стоимость интернет-услуг.
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций приветствует возможные инициативы других операторов страны по созданию условий для льготного пользования молодежью телеком-услуг.