O‘zbekiston yoshlari uchun Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020” onlayn oromgohi tashkil etilmoqda
Joriy yil 24-28-avgust kunlari  butun O‘zbekiston yoshlari uchun Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020” onlayn oromgohi  tashkil  etilmoqda.
O'zbekiston Respublikasi Axborot  texnologiyalari  va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi ko'magida Muhammad al-Xorazmiy AKT maktabi va “Digital Generation Uzbekistan” nodavlat notijorat muassasasi birgalikda ushbu yirik innovatsion loyihaning tashkilotchilari hisoblanadi.
Besh kun davom etadigan mazkur motivatsiyaga boy tadbirda yoshlarga AKT sohasi rivojining zamonaviy tamoyillari haqida maʼlumotlar beriladi va ishtirokchilar quyidagi yo‘nalishlarda veb-dasturlash va mobil dasturlash, desktop dasturlash, raqamli media va marketing, dizayn, robototexnika hamda frilans taʼlim olishadi.
Yana bir eʼtiborli jihati, tadbirga AKT sohasidagi eng mashhur va tajribali mahalliy hamda xorijiy mutaxassislar - Angry Birds mobil o‘yini asoschisi, Google  kompaniyasi rivojlantiruvchi ekspertlari va yirik  IT loyihalar asoschilarining maʼruzalarini tinglash bilan birga, o‘zingizni qiziqtirgan savollarga javob ham olishingiz mumkin.
Online Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020” onlayn oromgohida ishtirok etish uchun  23-avgust, 21:00gacha camp.digitalgeneration.uz  havolasi orqali ro'yxatdan o'tish mumkin. Ro‘yxatdan o‘tganlar ushbu loyiha ko‘magida zamonaviy texnologiya bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lishadi.

Cостоится масштабное мероприятие для молодежи — онлайн-лагерь «Online Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020»
Организатором мероприятия выступают Специализированная школа по изучению ИКТ имени Мухаммада аль-Хоразмий совместно с негосударственной некоммерческой организацией «Digital Generation Uzbekistan» при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
В рамках «Online Digital Camp – «Raqamli avlod – 2020» в течение  пяти насыщенных дней будут проводиться онлайн мастер-классы с участием опытных отечественных и зарубежных экспертов по самым актуальным IT-направлениям: мобильное и веб-программирование, компьютерное программирование, цифровые медиа и маркетинг, дизайн, робототехника, фриланс.
В их числе — получившие международное признание IT-специалисты, руководители всемирно известных проектов как один из основателей игры «Angry Birds», эксперт по развитию Google и другие.
Для регистрации на мероприятие пройдите по следующей ссылке: camp.digitalgeneration.uz. Последний срок подачи заявки — 23 августа, 21:00