Qashqadaryo IT-texnikumida yoshlar uchun zamonaviy o‘quv jarayonlarini tashkil etish va ularga qulay sharoitlar yaratish bo‘yicha topshiriqlar berildi
Bugun, 16-aprel kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov Qashqadaryo viloyatiga xizmat safari davomida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Qarshi filialiga qarashli Qashqadaryo axborot texnologiyalari texnikumiga tashrif buyurdi. AKT vaziri u yerda yoshlar uchun yaratilgan imkoniyatlar, texnikum holati va ichki imkoniyatlarini ko‘zdan kechirdi. Qashqadaryo axborot texnologiyalari texnikumi 540 o‘rinli bo‘lib, unda zamonaviy talablarga rioya qilgan holda o‘quv jarayonlarni tashkil etish va yoshlaning bo‘sh vaqtlarni mazmunli o‘tkazish uchun barcha imkoniyatlar yaratilgan. Texnikumda o‘quv binosi, sport zal, ustaxona, 50 o‘rinli yotoqxona, faollar zali mavjud. Tashrif davomida mas’ul va texnikum talabalari bilan suhbat uyushtirilib, fikr va takliflar almashildi.  Yoshlarni AKTga keng jalb qilish, yuqori texnologik bilimlarni egallashlari va ta’lim sifatini oshirish hamda yuqori malakali mutaxassislarni tayyorlash bo‘yicha topshiriqlar berildi.

Даны поручения по организации современных образовательных процессов и созданию комфортных условий для молодежи в Кашкадарьинском IT-техникуме
Сегодня, 16 апреля, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов в ходе своей рабочей поездки в Кашкадарьинскую область ознакомился с деятельностью Кашкадарьинского техникума информационных технологий при Каршинском филиале ТУИТ. Министр ИКТ ознакомился с созданными условиями для студентов, общим состоянием и возможностями техникума. Кашкадарьинский техникум информационных технологий рассчитан на 540 мест, и в нем созданы все условия для обеспечения учебного процесса в соответствии с современными требованиями и содержательного досуга молодежи. Техникум включает в себя учебное здание, спортзал, мастерскую, общежитие на 50 мест, актовый зал. В ходе визита состоялась беседа с ответственными лицами и студентами, состоялся обмен мнениями и предложениями. Даны поручения по широкому привлечению молодежи в сферу ИКТ, повышению знаний в области высоких технологий, повышению качества образования и подготовке высококвалифицированных специалистов