TATUning yangi qurilayotgan va ta’mirlanayotgan binolarida talabalarga qulay sharoit yaratish va ta’lim sifatini, ichki ijodiy muhitni yaxshilashga alohida e’tibor qaratish bo'yicha topshiriqlar berildi
Bugun, 1-may kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetiga tashrif buyurib, u yerda qurilayotgan va ta’mirlanayotgan obyektidagi qurilishlarning holati va taqdimoti bilan tanishdi. Ikkita 9 qavatlik o‘quv binosini rekonstruktsiya ishlari amalga oshirilmoqda. Mazkur o‘quv binosi 1 500 nafar talabalarga mo‘ljallangan, 7 ta ma’ruzalar xonasi, 21 ta o‘quv xonalari va 9 ta kompyuter xonasi mavjud. Taqdimot davomida AKT vaziri olib borilayotgan ishlar bo‘yicha o‘z takliflarini berdi.Ayniqsa talabalarga qulay sharoit  yaratish va ta’lim sifatini. Ichki ijodiy muhitini yahshilashga e’tibor qaratish bo‘yicha topshiriqlar berildi.

Даны поручения по созданию комфортных условий для студентов в возводимых и реконструируемых зданиях ТУИТ, уделению особого внимания по улучшению внутренней творческой среды
Сегодня, 1 мая, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов посетил Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и ознакомился текущей работой и презентацией по строительству и ремонту объектов. Реализуется работа по реконструкции двух девятиэтажного учебного здания. Данное здание рассчитано на 1500 студентов, в нем имеется семь лекционных залов, 21 учебная аудитория и 9 компьютерных классов. В ходе ознакомления Министр ИКТ выдвинул предложения по проводимой работе. Даны поручения по созданию комфортных условий для студентов в возводимых и реконструируемых зданиях ТУИТ, уделению особого внимания по улучшению внутренней творческой среды.