2019 yil 22 yanvar kuni AT “Aloqabank” filiallari rahbarlari uchun “Oʻzbekiston Respublikasi moliya-bank tizimini yanada isloh qilish va barqarorligini oshirish, samarali bank boshqaruvini tashkil qilish” mavzusida bir haftalik oʻquv seminari boshlandi.
Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri, Bank Kengashi raisi vazifasini bajaruvchi Sh. Sadikov oʻquv seminarini ochib berdi.
Vazir oʻz nutqida bankning rivojlanish strategiyasida belgilab berilgan ustuvor vazifalar, jumladan, bankning kapitallashuv darajasini yanada oshirish, aktivlar sifati, salmogʻi va daromadliligini yaxshilash, mijozlarga masofadan turib zamonaviy bank xizmatlarini koʻrsatish koʻlamini kengaytirish boʻyicha amalga oshirilishi lozim boʻlgan ishlar toʻgʻrisida soʻz yuritdi.
Mazkur seminarda Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy banki, Bank moliya akademiyasi, Toshkentdagi Vestminster universiteti yetakchi mutaxassislari hamda Aloqa va axborotlashtirish sohasining rahbar xodimlari oʻz maʼruzalari bilan ishtirok etmoqdalar.
Haftalik oʻquv seminari davomida ishtirokchilarning zamonaviy bank ishi boʻyicha xorij tajribasi, banklarda mavjud tavakkalchiliklarni, bank likvidliligini samarali boshqarish va resurs bazasini mustahkamlash, chakana bank xizmatlarini koʻrsatishning zamonaviy uslublari, bank faoliyatida zamonaviy marketing vositalari, servis va xizmat koʻrsatish etikasi, stress holatlariga bardosh berish hamda nizolarni boshqarish kabi mavzular boʻyicha maʼruzalar tinglashlari nazarda tutilgan.

Для руководителей филиалов АК «Алокабанк» организован учебный семинар
22 января 2019 года начался недельный учебный семинар для руководителей филиалов АК «Алокабанк» на тему «Реформирование и повышение устойчивости финансово-банковской системы Республики Узбекистан, организация эффективного управления банком».
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, Исполняющий обязанности Председателя Совета Банка Ш. Садиков выступил перед участниками семинара. В своем выступлении министр обозначил приоритетные задачи, определенные в стратегии развития банка. В частности, отметил о необходимости дальнейшего повышения уровня капитализации банка, повышение прибыльности и доходности активов, а также расширение спектра предоставляемых банком, современных услуг дистанционного банковского обслуживания клиентов. На семинаре выступают с докладами ведущие специалисты Центрального банка Республики Узбекистан, Банковско-Финансовой академии, Международного Вестминстерского университета в Ташкенте и руководители сферы связи и информатизации.
В ходе недельного семинара участники заслушают лекции по зарубежному опыту ведения современной банковской деятельности, управлению рисками в банках, эффективному управлению банковской ликвидностью и укреплению ресурсной базы, современным методам предоставления розничных банковских услуг, современных маркетинговых инструментов в банковской деятельности, предоставлению хорошего сервиса и этике обслуживания, противостоянию стрессу и управлению в конфликтных ситуациях.