Joriy yilning 27-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan “Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” ezgu g‘oyasi ostida tadbir tashkil etildi. Unda tashkilot rahbariyati, markaziy apparat hamda hududiy tuzilmalar xodimlari ishtirok etdi.
Tadbir avvalida tashkilot direktori Rustam Mansurov yig‘ilganlarni O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 35 yilligi bilan samimiy muborakbod etdi. O‘z so‘zida yurtimizda mustaqillik yillarida barcha sohalarda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, erishilayotgan yutuqlar hamda mamlakat taraqqiyotida fidoyi va mas’uliyatli mehnatning muhim o‘rni haqida ta’kidlab, barcha xodimlarga sihat-salomatlik, oilaviy farovonlik va kelgusidagi faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi.
Shundan so‘ng, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoniga asosan taqdirlangan Elektromagnit moslashuv markazi va hududiy tuzilmalarning bir qator xodimlariga “O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 35 yilligi” esdalik nishonlari tantanali ravishda topshirildi.
Mukofot sohiblari o‘zlariga bildirilgan yuksak e’tibor va ishonchni kelgusida ham mas’uliyat bilan mehnat qilish, sohaga oid vazifalarni sifatli amalga oshirish hamda mamlakatimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shish uchun muhim rag‘bat sifatida qabul qildilar.
Tadbir yakunida rahbar o‘rinbosarlari tomonidan Vatanimiz mustaqilligining 35 yillik shonli sanasi munosabati bilan yurtimiz tinchligi va osoyishtaligi, xalqimiz farovonligi hamda Yangi O‘zbekiston taraqqiyoti yo‘lida olib borilayotgan ezgu ishlar bardavom bo‘lishiga tilaklar bildirildi.
“O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 35 yilligi” esdalik nishonlari bilan taqdirlangan barcha tashkilotimiz xodimlariga muborak bo'lsin!

В ЦЭМС состоялось праздничное мероприятие
27 августа текущего года в ЦЭМС состоялось праздничное мероприятие, посвящённое 35-летию независимости Республики Узбекистан, под благородным девизом: «Единая Родина, единый народ — вместе создаём новую жизнь и будущее!». В мероприятии приняли участие руководство организации, сотрудники центрального аппарата, а также территориальных подразделений.
photo2026-08-2817-04-10.jpg
В начале мероприятия директор организации Рустам Мансуров искренне поздравил всех присутствующих с 35-летием независимости Республики Узбекистан.
photo2026-08-2817-04-15.jpg
В своём выступлении он отметил широкомасштабные реформы, проводимые во всех сферах жизни страны за годы независимости, достигнутые успехи, а также важную роль самоотверженного и ответственного труда в обеспечении дальнейшего развития страны. Всем сотрудникам были пожелание крепкого здоровья, семейного благополучия и успехов в дальнейшей профессиональной деятельности.
photo2026-08-2817-04-20.jpg
Затем в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан ряду сотрудников Центра электромагнитной совместимости и его территориальных подразделений были торжественно вручены памятные знаки «35 лет независимости Республики Узбекистан».
photo2026-08-2817-04-26.jpg
Награждённые сотрудники восприняли оказанные им высокое внимание и доверие как важный стимул к дальнейшему ответственному труду, качественному выполнению задач в сфере деятельности, а также внесению достойного вклада в развитие нашей страны.
photo2026-08-2817-04-32.jpg
В завершение мероприятия заместители руководителя поздравили коллектив с 35-летием независимости нашей Родины и выразили пожелания мира и стабильности в стране, благополучия народа, а также дальнейшего успеха и процветания в рамках созидательной работы, проводимой на пути развития Нового Узбекистана.
photo2026-08-2817-04-36.jpg
Поздравляем всех сотрудников нашей организации, награждённых памятными знаками «35 лет независимости Республики Узбекистан»!