“EMMM” DUKda ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi
Joriy yilning 26-noyabr kuni “EMMM” DUKda Yoshlarning o‘zini o‘zi rivojlantirish va ularda kuchli motivatsiya uyg‘otish, shuningdek, xodimlarda — ayniqsa yoshlarda OAV va internet tarmoqlaridan samarali foydalanish madaniyatini oshirish, ularda g‘oyaviy va axborot xurujlariga qarshi mafkuraviy immunitetni shakllantirish maqsadida ma’naviy-ma’rifiy davra suhbati tashkil etildi.
photo2025-12-0316-37-37.jpg
Mazkur ma’rifiy tadbirda “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasining markaziy apparat xodimlari, shuningdek, Qoraqalpog‘iston Respublikasi hamda barcha viloyatlar Elektromagnit moslashuv xizmatlari faol ishtirok etishdi.
photo2025-12-0316-37-41.jpg
Tadbirga Din ishlari bo‘yicha qo‘mita raisining maslahatchisi, “Shuhrat” medali sohibi Ilhom Ma’rupov tashrif buyurib, ishtirokchilar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. U yoshlarning dunyoqarashini kengaytirish, internetda uchraydigan turli zararli axborotlarga nisbatan hushyor bo‘lish, shuningdek, zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni egallashning ahamiyati borasida fikr-mulohazalar bildirdi.
photo2025-12-0316-37-46.jpg
Tadbir davomida hozirgi globallashuv jarayonida axborot maydonida yuzaga kelayotgan g‘oyaviy va axborot xurujlari haqida batafsil ma’lumot berildi.
photo2025-12-0316-37-50.jpg
Davra suhbati yakunida xodimlar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi va ularga batafsil javoblar berildi.

26 ноября текущего года в ГУП «ЦЭМС» было организовано духовно-просветительское мероприятие в целях саморазвития молодежи, а также повышения культуры эффективного использования СМИ и интернета.
Мероприятие посетил советник председателя Комитета по делам религий, обладатель медали «Шухрат» Ильхом Маърупов, который провел открытый диалог с участниками. Он поделился своими мыслями о важности расширения мировоззрения молодежи, необходимости быть бдительными в отношении различной вредной информации, встречающейся в интернете, а также о значимости приобретения современных знаний и навыков.
В ходе мероприятия была предоставлена подробная информация об идеологических и информационных атаках, происходящих в информационном пространстве в современных условиях глобализации.