“EMMM” DUKda Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkilotiga yetakchi saylandi
Joriy yilning 26-iyul kuni  “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasida Yoshlar iitifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi o‘zgartirilishi munosabati bilan yig‘ilish tashkillashtirildi.
Yig‘ilishda “EMMM” DUK boshliq o‘rinbosari A.X.Xashimxodjayev, Kasaba uyushmasi qo‘mitasi a’zosi Ye.O.Zaxarova, Ma’naviyat va ma’rifat ishlari bo‘yicha ma’sul D.Tuychiyeva va korxonaning 30 yoshgacha bo‘lgan yosh xodimlari ishtirok etishdi.
Yig‘ilishda yoshlarga oid siyosatning hozirgi davrda jadal ekanligi, Yangi O‘zbekiston kelajagi yoshlar qo‘lidaligi  va korxonaning taraqqiyoti uchun ma’suliyat bilan yondashmoqlik ilgari surildi. Shu asnoda korxonada yoshlarga yetakchi bo‘la oladigan o‘z ishiga sidqidildan ishlaydigan yigit qizlarning nomzodlari ko‘rib chiqilib, ko‘pchilikning ovozi bilan Ish yuritishni boshqarish va ishlab chiqarish jarayonlari sifatini nazorat qilish xizmati muhandisi M.M.Nazarov Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi etib saylandi.
Shuningdek, Ma’muriy-xo‘jalik xizmati xodimlari M.M.Xamitov va S.M.Rustamovlar Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisining yordamchilari sifatida tayinlandilar.
Yig‘ilish yakunida korxonada Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkilotining istiqbolli rejalari muhokama qilinib olindi.

Избран лидер первичной организации Союза молодежи ГУП «ЦЭМС»
26 июля текущего года в ГУП «Центр электромагнитной совместимости» было организовано совещание в связи со сменой лидер первичной организации Союза молодежи.
На заседании заместитель начальника ГУП «ЦЭМС» А.X.Хашимходжаев, член Профсоюзного комитета Е.O.Захарова, ответственный за духовность и просвещение Д.Туйчиева и молодые сотрудники предприятия в возрасте до 30 лет.
На совещании было подчеркнуто, что молодежная политика в настоящее время является динамичной, будущее нового Узбекистана находится в руках молодежи, и необходимо ответственно подходить к развитию предприятия. В связи с этим на предприятии рассматриваются кандидатуры молодых людей, которые могут стать лидерами в своей работе.
М.M.Назаров инженер Службы управления делопроизводством и контроля качества производственных процессов был избран большинством голосов лидером первичной организации Союза молодежи предприятии.
Также сотрудники Административно-хозяйственной службы М.M.Хамитов и С.M.Рустамовы были назначены помощниками лидер первичной организации Союза молодежи.