mGovAward tanlovning finali 4-iyun kuni Astrum IT akademiyasida bo‘lib o‘tadi va unda jamoalar bosh sovrin – 100 000 AQSh dollari uchun bellashadilar
2022-yilning 10-mayidan 20-mayiga qadar ekspertlar mGovAward tanlovida ishtirok etish uchun topshirilgan loyihalarni baholab, final bosqichiga yo‘l olganlar aniqlandi. mGovAward mukofot jamg‘armasi 100 000 AQSh dollarini tashkil qiluvchi davlat xizmatlari sohasida mobil ilovalarni ishlab chiqish bo‘yicha keng ko‘lamli tanlovdir. Musobaqada ishtirok etish uchun jami 104 ta ariza topshirilgan bo‘lib, ulardan 84 tasi saralab olindi.Loyiha g‘oyalari vazirliklar va BAA hukumati ekspertlari tomonidan baholandi. Ekspertlar kengashining baholash natijalariga ko‘ra, musobaqa finaliga 20 ta jamoa yo‘l oldi. Tanlovning finali (Demo Day) 4-iyun kuni Astrum IT akademiyasida bo‘lib o‘tadi va unda jamoalar bosh sovrin – 100 000 AQSh dollari uchun bellashadilar. Batafsil: https://bit.ly/3sLRSaO

Финал конкурса mGovAward пройдет 4 июня в IT-Академии Astrum, где команды поборются за главный приз в $100 000
С 10 по 20 мая 2022 года эксперты оценивали проекты, подавшие заявки на участие в конкурсе mGovAward, и определили финалистов. mGovAward — это масштабный конкурс по разработке мобильных приложений в сфере государственных услуг с призовым фондом $100 000. Всего на участие в конкурсе было подано 104 заявки, из которых были отобраны 84. Идеи проектов оценивали эксперты из министерств и от правительства ОАЭ. Согласно результатам оценки экспертного совета, в финал конкурса прошли 20 команд. Финал конкурса (Demo Day) пройдет 4 июня в IT-Академии Astrum, где команды поборются за главный приз в $100 000. Подробно: https://bit.ly/3lu3ZVO