18-noyabr - O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i qabul qilingan kun munosabati bilan Xorazm viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari ishtirokida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
«O‘zbekiston Respublikasi davlat bayrog‘i to‘g‘risida»gi qonun 1991-yil
18-noyabrda O‘zbekiston Respublikasi oliy kengashining navbatdan tashqari o‘tkazilgan VII sessiyasida qabul qilingan.
Tarixdan ma’lumki, Vatan ramzlari doimo ulug‘ va muqaddas sanalgan. Bayroq hamisha insonlarni yakdillikka, ulug‘ maqsad yo‘lida birlashishga chorlagan. Davlat ramzlari or-nomus, shon-sharaf belgisi sifatida e’zozlangan. Zero, bayroq har bir xalq, millatning shonli o‘tmishi va buyuk kelajagi, asriy an’ana va urf-odatlarini o‘zida aks ettirgan.
Biz uchun mustaqillikning muqaddas ramzi – davlatimiz bayrog‘i doimo azizdir. Shu bois, bayrog‘imizga nazar solar ekanmiz, bayrog‘imiz baland-balandlarda hilpiraganda yoki madhiyamiz yangraganda biz ruhiy quvvatni, qalbimizda g‘urur va buyuk istiqbolga bo‘lgan ishonch tuyg‘usini his etamiz.

Флаг - символ национальной гордости
В связи с принятием Государственного флага Республики Узбекистан 18 ноября состоялся круглый стол с участием сотрудниками Службы электромагнитной совместимости Хорезмской области.
Закон о Государственном флаге Республики Узбекистан 1991 г. Принят 18 ноября на внеочередной VII сессии Верховного Совета Республики Узбекистан.
Из истории известно, что символы Родины всегда считались великими и священными. Флаг всегда призывал людей к единству, к объединению во имя великой цели.
Государственные символы почитаются как знак чести и достоинства. Ведь флаг - это отражение славного прошлого и великого будущего, вечных традиций и обычаев каждого народа, нации. Для нас священный символ независимости - государственный флаг - всегда будет дорог. Поэтому, когда мы смотрим на наш флаг, когда наш флаг развевается на высоте или когда наш гимн звучит, мы ощущаем духовную силу, чувство гордости в наших сердцах и уверенность в будущем.