2019 yil 20-23 may kunlari “CERT International” sertifikatlashtirish organi tomonidan "EMMM" Davlat unitar korxonasida qayta sertifikatlashtirish tekshiruvi o'tkazildi. Audit Bosh auditor - Umbetov Ruslan boshchiligida “EMMM” Davlat unitar korxonasi markaziy apparatida, shuningdek, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlari EMMXda auditorlar guruhi tomonidan o'tkazildi.
Yuqorida ko‘rsatilgan davr ichida auditorlar Korxonaning Sifatni Boshqarish Tizimini ISO 9001:2015 xalqaro standarti talablariga, shuningdek, korxonaning boshqaruv tizimini samaradorligini baholashdi.
Korxonaning barqarorligiga ta'sir qiluvchi ijobiy va salbiy omillar aniqlandi va salbiy omillarning ta'sirini kamaytiradigan chora tadbir reja ishlab chiqildi.
Auditorlar sifat menejmenti tizimini saqlab qolish va yanada rivojlantirishda, raxbar va xodimlarning yuqori kasbiy, texnik bilim va tajribaga ega ekanligini, javobgarligini va majburiyatlarini alohida qayd etdilar. Infratuzilmani, texnik o'lchash vositalarini va dasturiy ta'minot mahsulotlarini takomillashtirishga intilish juda yuqori darajada ekanligi aloxida baxolandi.
Qayta sertifikatlash auditining natijalariga ko'ra: “EMMM” DUK - ISO 9001:2015 bo'yicha sertifikatlashdan muvaffaqiyatli o'tdi.

ГУП «Центр электромагнитной совместимости» успешно прошел ре-сертификационный аудит по международному стандарту ISO 9001:2015
Для обеспечения успешной деятельности Центра электромагнитной совместимости была разработана, документально оформлена Система менеджмента качества в соответствии с требованиями международного стандарта ISO 9001:2015.
В период 20-23 мая 2019 года в ГУП «ЦЭМС» был проведен ре-сертификационный аудит со стороны сертификационного органа «CERT International». Аудит проводился командой аудиторов во главе Главного аудитора - Умбетова Руслана в центральном аппарате ГУП ЦЭМС, а также в СЭМС Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областей.
В вышеуказанный период, аудиторы оценивали соответствие СМК предприятия требованиям международного стандарта ISO 9001:2015, а также результативность системы менеджмента предприятия.
Определены позитивные и негативные факторы, влияющие на стабильность предприятия, а также разработано мероприятие снижающие влияние негативных факторов.
Аудиторы отдельно отметили ответственность и стремление Высшего руководства в поддержании и дальнейшем развитии Системы менеджмента качества, высокий профессионализм и техническую компетентность персонала, основанная на образовании, навыках и опыте. Стремление в улучшении инфраструктуры, технических средств измерения и программных продуктов.
По итогам ре-сертификационному аудита: ГУП ЦЭМС - успешно прошло сертификацию по стандарту ISO 9001:2015.