Hurmatli Davlat feldyegerlik xizmati xodimlari!
O‘tgan 34 yil davomida Davlat feldyegerlik xizmati davlatimiz xavfsizligi va barqaror faoliyatini ta’minlashda muhim va mas’uliyatli vazifalarni sharaf bilan ado etib kelmoqda. Mazkur xizmat har bir topshiriqda aniqlik, maxfiylik va ishonchlilik tamoyillariga qat’iy amal qilgan holda, davlat boshqaruvi tizimining ajralmas bo‘g‘iniga aylangan.
Axborot texnologiyalari jadal rivojlanayotgan bugungi davrda ham Davlat feldyegerlik xizmati o‘ziga xos betakror o‘rni, yuqori mas’uliyat va sadoqatga asoslangan faoliyati bilan alohida ahamiyat kasb etmoqda. Sizlarning mashaqqatli va sharafli mehnatingiz davlat manfaatlari yo‘lida xizmat qilayotgan fidoyilik maktabidir.
Hurmatli xizmat xodimlari! Sizlarga mustahkam sog‘liq, xizmat faoliyatingizda yuksak natijalar, oilalaringizga tinchlik va farovonlik, Vatan ravnaqi yo‘lidagi mas’uliyatli xizmatlaringizda ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz.

На протяжении более трёх десятилетий служба с высокой ответственностью и неизменной преданностью выполняет важнейшие задачи по обеспечению безопасности государства и устойчивого функционирования системы государственного управления. Последовательно следуя принципам точности, конфиденциальности и надёжности, Государственная фельдъегерская служба по праву занимает особое место в структуре государственных институтов.
Даже в условиях стремительного развития цифровых и информационных технологий служба сохраняет своё стратегическое значение, демонстрируя высокий уровень профессионализма, дисциплины и ответственности. Ваш добросовестный и почётный труд является наглядным примером служения государственным интересам и укрепления основ национальной безопасности.
Желаем вам крепкого здоровья, дальнейших профессиональных успехов, стабильности и благополучия вашим семьям, а также новых достижений в ответственной службе на благо Республики Узбекистан.