IT Park dasturlash boʻyicha onlayn chempionatni o‘tkazadi
Mazkur tadbir Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari Texnologik parki (IT Park) va Dubai Future Foundation jamg‘armasi tomonidan tashkil qilingan. Musobaqaning mukofot jamg‘armasi $30 mingga teng.
Onlayn chempionat ikki bosqichdan iborat. Birinchi, saralash bosqichi 28-29-noyabr kunlari boʻlib otadi, va ushbu bosqichda barcha ishtirokchilar chempionatning final bosqichiga yoʻllanma olish uchun qator vazifalarni bajaradi. Ikkinchi, final bosqichi 5-6-dekabr kunlari bo‘lib o‘tadi. Musobaqa natijalari bo‘yicha jami oltita g‘oliblar aniqlanadi.
Barcha ishtirokchilar ikkita kategoriyalarda kurashadi:
• A kategoriyasi – 30 yoshgacha bo‘lgan ishtirokchilar (murakkab topshiriqlar);
• B kategoriyasi –  maktab oʻquvchilari (osonlashtirilgan topshiriqlar).
Dasturlash bo‘yicha onlayn chempionatida Oʻzbekiston Respublikasi fuqarosi maqomiga ega boʻlgan va “One Million Uzbek Coders” kurslaridan birini bitiruvchi sertifikatini qo‘lga kiritgan shaxslar ishtirok etishlari mumkin.
Saralash bosqichida ishtirok etganlar avtomatik ravishda Oʻzbekistonda o‘tkazilayotgan Dasturlash bo‘yicha Xalqaro talabalar olimpiadasining (ICPC) chorak finalida ishtirok etishlari ham mumkin.
Dasturlash boʻyicha onlayn chempionatida ishtirok etish uchun quyidagi havola orqali roʻyxatdan oʻting: https://sport-programming.uz/

28 ноября в Узбекистане стартует онлайн-чемпионат по программированию.
Организаторами мероприятия являются Технологический парк программных продуктов и информационных технологий (IT Park) и фонд «Dubai Future Foundation» (ОАЭ). Призовой фонд соревнования составляет $30 тыс.
Онлайн-чемпионат пройдет в два этапа. Первый, отборочный этап состоится 28-29 ноября, в рамках которого все участники выполнят задания, чтобы пройти в финал чемпионата. Второй, финальный этап пройдет 5-6 декабря. Всего по итогам чемпионата определяет шесть победителей.
Сами соревнования пройдут в двух возрастных категориях:
- Категория А – участники в возрасте до 30 лет (усложненные задания)
- Категория Б – учащиеся школ (облегченные задания)
Для участия в онлайн-чемпионате необходимо быть гражданином Республики Узбекистан, а также иметь сертификат об окончании одного из курсов «One Million Uzber Coders».
Участники отборочного этапа на автоматической основе могут принять участие в четвертьфинале Международной студенческой олимпиады по программированию (ICPC) в Узбекистане.
Чтобы принять участие в чемпионате, зарегистрируйтесь по следующей ссылке: https://sport-programming.uz/