IT Park Uzbekistan Xitoyning Pekin shahrida bo‘lib o‘tadigan HICOOL 2026 Global Entrepreneur Summit xalqaro sammitida ishtirok etish uchun O‘zbekiston startap delegatsiyasini shakllantirmoqda.
Saralashdan o‘tgan startaplar O‘zbekiston milliy pavilyonida o‘z stendiga ega bo‘lish, sammit doirasida investorlarga o‘z loyihalarini taqdim etish (pitch), ochilish hamda taqdirlash marosimlarida ishtirok etish, shuningdek, Pekin bo‘ylab tashkil etiladigan tanishuv dasturida qatnashish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Tanlovda Xitoy va Osiyo bozorlariga chiqishni rejalashtirayotgan IT Park rezident startaplari, sun’iy intellekt va robototexnikadasturiy ta’minot va ATIoT va aqlli shaharlarchiplar va kvant texnologiyalariFinTechBioTechMedTech hamda AgriTech yo‘nalishlarida faoliyat yurituvchi jamoalar ishtirok etishi mumkin.
Nomzod kompaniyalar mahsulotining ingliz tilidagi versiyasiga ega bo‘lishi, jonli demo namoyish etishga tayyorligi hamda taqdimotni asoschi (founder) yoki C-level rahbar amalga oshirishi talab etiladi.
HICOOL 2026 doirasida 70 dan ortiq tadbir o‘tkazilishi rejalashtirilgan bo‘lib, ularda 50 ta mamlakatdan 600 ta eksponent1 000 dan ortiq investor300 ta yetakchi kompaniya va 50 mingdan ziyod tadbirkor ishtirok etishi kutilmoqda.
Tadbir 2026-yil 26–29-avgust kunlari Pekin shahrida bo‘lib o‘tadi. Arizalar 10-avgustga qadar qabul qilinadi.
Hoziroq ro‘yxatdan o‘ting!
Eslatma: safar va yashash bilan bog‘liq xarajatlar ishtirokchi kompaniyalar tomonidan qoplanadi.
Startaplar StartupBase.uz platformasi orqali ro‘yxatdan o‘tib, tanlovda ishtirok etish uchun ariza topshirishlari mumkin.

IT Park Uzbekistan формирует национальную стартап-делегацию Узбекистана для участия в международном саммите HICOOL 2026 Global Entrepreneur Summit, который пройдет в Пекине (Китай).
Стартапы, прошедшие отбор, получат возможность представить свои проекты на национальном павильоне Узбекистана, провести pitch-презентации для инвесторов, принять участие в церемониях открытия и награждения, а также в ознакомительной программе по Пекину.
Подать заявку могут стартапы — резиденты IT Park, планирующие выход на рынки Китая и других стран Азии, работающие в сферах искусственного интеллекта и робототехники, программного обеспечения и ИТ, IoT и умных городов, микрочипов и квантовых технологий, FinTech, BioTech, MedTech и AgriTech.
Компании-кандидаты должны иметь англоязычную версию своего продукта, быть готовыми продемонстрировать его в формате live demo, а презентацию проекта должен проводить основатель (founder) или руководитель уровня C-level.
В рамках HICOOL 2026 запланировано проведение более 70 мероприятий, в которых примут участие 600 экспонентов из 50 стран, свыше 1 000 инвесторов, 300 ведущих компаний и более 50 тысяч предпринимателей.