Корхона фаолиятининг 2016 йил бўйича якунлари ва 2017 йилдаги асосий вазифалар.
2017 йил 3 февралда “Электромагнит мослушувлар маркази” Давлат унитар корхонасининг 2016 йилдаги фаолияти якунларига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди. Йил якунига бағишланган йиғилишда корхона бошлиғи ўринбосарлари, бўлим ва хизматлар, минтақавий бўлинмалар бошлиқлари иштирок этдилар.
Йиғилишда корхонанинг 2016 йилдаги фаолияти якунлари бўйича, хусусан асосий молиявий кўрсаткичлар, радиочастоталар ўзлаштирилиши ва рухсат берувчи ҳужжатлар, радиомониторинги ва радиоҳалақитларни аниқлаш бўйича ишлар якунлари, ижро интизоми масалалари ва фуқаролар мурожаатлари бўйича ахборот тақдим этилди.
Давлатимиз Раҳбари томонидан қўйилган вазифаларни ҳамда ахборот технологиялари ва коммуникациялар соҳасини ривожлантиришнинг асосий йўналишларни эътиборга олган ҳолда, “ЭМММ” ДУК да жорий йилда қуйидаги асосий мақсадларни амалга ошириш керак:
• “Ҳалқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили” Давлат дастури тадбирларини бажариш;
• Радиочастота спектри мониторинги тизимини янада замонавийлаштириш вазифаларини амалга ошириш;
• Ўзбекистон Республикаси минтақаларида Телекоммуникация инфратузилмасини ривожлантириш дастурини амалга оширишда фаол қатнашиш;
• ИСО9001:2015 стандартига ўтишни амалга ошириш, сифатни бошқариш тизими ва меъёрий-ҳуқуқий базани янада такомиллаштириш;
• Корхонанинг моддий-техник базасини мустаҳкамлаш, ходимлар меҳнат шароитларини ва уларнинг ижтимоий ҳимояланганлигини мунтазам яхшилаб бориш.

Итоги деятельности предприятия за 2016 год и основные задачи на 2017 год.
3 февраля 2017 года состоялось совещание Государственного унитарного предприятия «Центр электромагнитной совместимости», посвященное итогам работы за 2016 год. В итоговом совещании участвовали заместители начальника предприятия, начальники отделов, служб и региональных подразделений.
В совещании была представлена информация по итогам деятельности предприятия за 2016 год, в частности основные финансовые показатели, по присвоению радиочастот и оформлению разрешительных документов, итоги работ по радиомониторингу и выявления радиопомех, вопросы исполнительской дисциплины и работа по обращению граждан.
Принимая во внимание задачи, поставленные Руководителем Государства и основные направления развития отрасли информационных технологий и коммуникаций, ГУП "ЦЭМС" в текущем году предстоит реализовать следующие основные цели:
• Выполнение мероприятий Государственной программы "Год диалога с народом и интересов человека".
• Реализация задач по дальнейшей модернизации системы мониторинга радиочастотного спектра.
• Активное участие в реализации Программы развития телекоммуникационной инфраструктуры в регионах Республики Узбекистан.
• Переход на стандарт ИСО 9001:2015, дальнейшее совершенстовование системы менеджмента качества и нормативно-правовой базы.
• Укрепление материально-технической базы предприятия, постоянное улучшение условий труда сотрудников и их социальной защиты.