Jizzax shahrida noqonuniy ravishda foydalanilayotgan REVlarni aniqlash bo‘yicha tezkor tadbirlar o‘tkazildi
Joriy yilning noyabr oyida Jizzax viloyati EMMX va Jizzax shahar IIB xodimlari tomonidan “REV va YuChQlarni Jizzax  viloyati hududida sotib olish, sotish yoki o‘rnatish, olib kirish va ulardan foydalanish ustidan nazoratni tashkil etish va radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi yuzasidan 2024-yilda olib boriladigan chora-tadbirlar rejasi”ga asosan Jizzax shahrida tezkor tadbir o‘tkazildi.
Mazkur tadbir jarayonida Jizzax shahri Zargarlik MFY hududida  joylashgan  umumiy ovqatlanish maskanlarida 5 dona  REVdan noqonuniy ravishda foydalanilayotganligi  aniqlandi va barchasiga bayonnomalar rasmiylashtirilib, Jizzax shahar IIB xodimi tomonidan vaqtinchalik olib qo‘yildi. Ushbu holat yuzasidan Jizzax shahar IIB tomonidan MJTKning 152-moddasiga asosan ma’muriy ish yuritilishi belgilab olindi.

В городе Джизак проведены оперативные мероприятия по выявлению незаконно действующих РЭС
В ноябре месяце текущего года сотрудниками СЭМС Джизакской области и ОВД города Джизак на основании «Плана мероприятий на 2024 год по организации контроля за соблюдением порядка реализации, приобретения, установки, ввоза и использования РЭС и ВЧУ, а также устранению радиопомех» в городе Джизак было проведено оперативное мероприятие.
В ходе данных мероприятий были выявлены, что в двух предприятиях общественного питания незаконно использовались носимые радиостанции в количестве 5 штук,  которые были изъяты сотрудниками ОВД города Джизак с оформлением соответствующих протоколов. По данным фактам правонарушений были подготовлены материалы для принятия мер на основании статьи 152 Административного кодекса Республики Узбекистан.