Jizzax viloyati EMMX xodimlari tomonidan o‘tkazilgan radiomonitoring tadbirlari
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2003-yil 11-noyabrdagi “Radiochastota spektridan foydalanish sohasida davlat tomonidan tartibga solib borish tizimini takomillashtirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 499-son qarorining 3-ilovasi “Industrial radioxalaqitlardan radiochastota spektrini himoya qilish to‘g‘risida”gi Nizomga asosan 2023-yil iyul oyi uchun tuzilgan reja boʻyicha Jizzax viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari tomonidan industrial radioxalaqitlar tarqatishi mumkin bo‘lgan manbalarning o‘lchov ishlari olib borildi.
Jizzax viloyati IIB YHXB xodimlari bilan Jizzax viloyati G’allaorol tumanidan o‘tuvchi xalqaro ahamiyatdagi M-39 magistral avtomobil yo‘lida joylashgan “Sangzor-15” nomli blok-postda hamkorlikda tadbir o‘tkazildi.
Tadbir davomida avtotransport vositalaridan chiquvchi industrial radioxalaqitlar Oʻz DSt 1186:2008 “O‘ziyurar vositalar, motorli qayiqlar va ichki yonuv dvigatelli vositalardan kelib chiqadigan industrial radioxalaqitlar”  talablari bo‘yicha amaldagi me’yorlarga muvofiqligi o‘lchandi.

Проводимые мероприятия по радиомониторингу сотрудниками СЭМС Джизакской области
На основании приложения № 3 «Положение о защите радиочастотного спектра от индустриальных радиопомех» к Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан № 499 от 11 ноября 2003 года «О мерах по совершенствованию системы государственного регулирования в области использования радиочастотного спектра» согласно утвержденному плану работ на июль месяц 2023 года сотрудники Службы электромагнитной совместимости Джизакской области провели работу по измерению возможных источников индустриальных радиопомех.
Мероприятие прошло во взаимодействии с сотрудниками УБДД УВД Джизакской области на блокпосту «Сангзор-15», расположенном на трассе М-39 международного значения, проходящей через Галляаральский район Джизакской области.
В ходе мероприятия были проведены измерения индустриальных радиопомех от автотранспортных средств, на соответствие нормам OʻzDSt 1186:2008 «Индустриальные радиопомехи от самоходных транспортных средств, моторных лодок и транспортных средств с двигателями внутреннего сгорания».