Jizzax viloyati IIBda o‘quv seminari tashkil etildi
Joriy yilning yanvar oyida tashkilotlar o‘rtasida tuzilgan chora-tadbirlar rejasiga asosan Jizzax viloyat IIB binosida Jizzax viloyati EMMX xodimlari tomonidan navbatdagi o‘quv seminari o‘tkazildi.
O‘quv-seminarida IIB xodimlariga “EMMM” DUK faoliyati, O‘zbekiston Respublikasining 1998-yil 25- dekabridagi “Radiochastota spektri to‘g‘risida”gi Qonuni va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil                        22-dekabrdagi  “Radiochastota spektridan foydalanish sohasida ruxsat etish hamda radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalardan foydalanishni tartibga solish to‘g‘risida”gi 801-son qarori va shu qarorga 3-son bilan ilova qilingan “Radioelektron vositalar va yuqori chastotali qurilmalarni sotib olish(berish), sotish va(yoki) o‘rnatish(qurish), olib kirish, ulardan foydalanish tartibiga rioya qilinishi ustidan nazoratni tashkil etish hamda radioxalaqitlarni bartaraf etishda vazirliklar va idoralarning o‘zaro hamkorligi to‘g‘risida”gi Nizom bilan tanishtirildi.

В УВД Джизакской области был организован обучающий семинар
В январе месяце текущего года в здании УВД Джизакской области сотрудниками СЭМС Джизакской области был проведен очередной обучающий семинар в рамках плана мероприятий, согласованного между организациями.
На семинаре сотрудники УВД были ознакомлены с деятельностью ГУП "ЦЭМС", Законом Республики Узбекистан "О радиочастотном спектре" от 25 декабря 1998 года и Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 декабря 2020 года № 801 "О регулировании в области использования радиочастотного спектра и использования радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств". Также было рассмотрено Положение о взаимодействии министерств и ведомств при организации контроля за соблюдением порядка приобретения (передачи), продажи и (или) установки (строительства), ввоза и использования радиочастотных средств и высокочастотных устройств, а также при устранении радиопомех (Приложение №3 к постановлению № 801).