Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida kadrlar o‘zgarishi
2017 yilning 2 fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan Mirzohidov Xurshid Mirsobirovich O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining raisi etib tayinlandi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 2 fevraldagi farmoniga asosan, Shermatov Sherzod Xotamovich Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining vazifasini bajaruvchisi lavozimiga tayinlandi va Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari lavozimidan ozod etilgan.

Кадровые изменения в Мининфоком
2 февраля 2017 года решением Президента Республики Узбекистан Мирзахидов Хуршид Мирсабирович назначен Председателем Национальной телерадиокомпании Узбекистана.
Указом Президента Республики Узбекистан от 2 февраля 2017 года Шерматов Шерзод Хотамович утвержден на должность исполняющего обязанности Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан и освобожден от должности первого заместителя Министра.
Коллектив Министерства выражает благодарность Мирзахидову Х.М. за большие заслуги в деле развития информационно-коммуникационных технологий в стране, укрепления сплочённости коллектива Министерства и предприятий отрасли.