O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari Qaxramon Yuldashev O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 24-fevraldagi PQ-5007-son qarori bilan O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi vazirining o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
2018 yildan boshlab hozirgi vaqtga qadar Qaxramon Yuldashev O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o'rinbosari lavozimida faoliyat yuritayotgan edi. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 10 iyundagi qaroriga muvofiq O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining agrar sohasini raqamlashtirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida faoliyat ko‘rsatgan edi.
Yangi lavozimda Qaxramon Yuldashev Qishloq xo‘jaligi vazirligida agrar sohani jadal raqamlashtirish, qishloq xo‘jaligi va oziq-ovqat xavfsizligi sohalariga zamonaviy axborot tizimlari va dasturiy mahsulotlarni joriy etish masalalariga ma’sul hisoblanadi.

Кахрамон Юлдашев приступил к работе в новой должности
Заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Кахрамон Юлдашев назначен на должность заместителя Министра сельского хозяйства Республики Узбекистан в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 24 февраля 2021 года №5007.
Начиная с 2018 года вплоть до настоящего времени занимал должность заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан. Постановлением Президента Республики Узбекистан от 10 июня 2020 года Кахрамон Юлдашев осуществлял свою деятельность в качестве заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам цифровизации аграрной сферы.
На новой должности Кахрамон Юлдашев в Министерстве сельского хозяйства будет ответственным за вопросы ускоренной цифровизации аграрной сферы, внедрения в сферы сельского хозяйства и продовольственной безопасности современных информационных систем и программных продуктов.