Vancouver shahrida joylashgan Center for Entertainment Arts kompaniyasi va Raqamli texnologiyalar vazirligi ishtirokidagi uchrashuvda yoshlar uchun xalqaro ta’lim va kreativ imkoniyatlar muhokama qilindi.
Center for Entertainment Arts (CEA) — animatsiya, VFX, o‘yin dizayni va kino industriyasi yo‘nalishlarida mutaxassislar tayyorlaydigan ta’lim brendi. Kompaniya amaliyotga yo‘naltirilgan o‘qitish modeli bilan 2500 dan ortiq bitiruvchilarni kreativ sanoatga yo‘naltirib kelmoqda. Bitiruvchilari jumladan Walt Disney Animation Studios, Pixar, DreamWorks Animation va Ubisoft kabi yetakchi studiyalarda faoliyat yuritmoqda.
Kompaniya 3 ta filial orqali faoliyat olib boradi. Ular:
Kompaniyaning bugungi kunda faoliyat yuritayotgan filiallari:
1. Vancouver, Kanada – Asosiy kampus va markaziy ofis, barcha asosiy ta’lim va amaliyot dasturlari shu yerda olib boriladi.
2. Buyuk Britaniya – Film production va kreativ ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha xalqaro filial.
3. Saudiya Arabistoni – Xalqaro kurslar va dasturlar yetkaziladigan va regional filial.
CEA jamoasi hozirda Saudiya Arabistonida (KSA) taxminan 200 mln dollarlik loyiha doirasida 7 ta film va 7 ta o‘yin ishlab chiqish jarayonida ishtirok etmoqda. Bu loyiha kompaniyaning global production tajribasi va sanoat bilan integratsiyasini ko‘rsatadi.
➡️ Agar Siz ham xalqaro darajadagi kompaniyalarda ishlashni istasangiz, bugunoq CreativeTech.uz platformasi orqali ro’yhatdan o’ting, Biz Sizni o’yin sanoati sohasiga bepul o’qitamiz va yuqori daromad kasb egasi bo’lishingizga yordam beramiz.

В ходе встречи с участием компании Center for Entertainment Arts, расположенной в городе Ванкувер, и Министерства цифровых технологий были обсуждены международные образовательные и креативные возможности для молодёжи.
Center for Entertainment Arts (CEA) - образовательный бренд, подготавливающий специалистов в сферах анимации, VFX, гейм-дизайна и киноиндустрии. Компания развивает практико-ориентированную модель обучения и уже подготовила более 2500 выпускников для креативной индустрии. Среди работодателей выпускников ведущие студии и компании, включая Walt Disney Animation Studios, Pixar, DreamWorks Animation и Ubisoft.
В настоящее время компания работает через три филиала:
Ванкувер, Канада - основной кампус и головной офис, где реализуются ключевые образовательные и практические программы;
Великобритания - международный филиал по направлениям film production и креативного образования;
Саудовская Аравия - региональный филиал, обеспечивающий реализацию международных курсов и программ.
Команда CEA также участвует в Саудовской Аравии (KSA) в проекте стоимостью около 200 млн долларов США, в рамках которого ведётся работа над созданием 7 фильмов и 7 игр. Это подтверждает глобальный производственный опыт компании и её интеграцию с индустрией.
Если вы также хотите работать в компаниях международного уровня, зарегистрируйтесь уже сегодня на платформе CreativeTech.uz. Обучение в сфере игровой индустрии предоставляется бесплатно, а также оказывается содействие в получении востребованной профессии с высоким уровнем дохода.