Kasaba uyushmasi tashkilotining hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi
2025-yil 22-aprel kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasida boshlang‘ich kasaba uyushma tashkiloti hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda korxona rahbari Mansurov Rustam Pulatovich, O‘zbekiston axborot texnologiyalari va ommaviy kommunikatsiya xodimlari kasaba uyushmasi raisi Ishanxodjayev Asror Aslanovich, kasaba uyushmasi faollari hamda mehnat jamoasi vakillari ishtirok etdi.
photo2025-04-2409-43-40.jpg
Konferensiyada kasaba uyushmasining so‘nggi yillardagi faoliyati tahlil qilinib, bajarilgan ishlar, ijtimoiy-iqtisodiy masalalarning hal etilishi, xodimlarning mehnat huquqlarini himoya qilish borasidagi yutuqlar va mavjud muammolar atroflicha muhokama qilindi.
photo2025-04-2409-43-47.jpg
“EMMM” DUK kasaba uyushmasi qo‘mitasining 2020-yil fevraldan 2025 -yil fevralgacha bo‘lgan davr mobaynidagi faoliyati yakunlari va xodimlarning ijtimoiy-iqtisodiy huquq va manfaatlarini himoya qilish borasida kelgusidagi vazifalar to‘g‘risida Abidxodjaeva M.I. ma’ruza qildi.
photo2025-04-2409-43-52.jpg
Unda, hisobot davrida kasaba uyushma tashkiloti tomonidan xodimlar manfaatlarini himoya qilish, ularning dam olishlari, salomatligini tiklash, madaniy hordiq chiqarishlari uchun bir qator tashkiliy va amaliy ishlar amalga oshirilgani ta’kidlandi.
photo2025-04-2409-43-57.jpg
Kun tartibining 2 qismida Maxsumov Sh. tomonidan “EMMM” DUK boshlang‘ich kasaba uyushmasi tashkiloti taftish komissiyasining hisoboti berildi.
photo2025-04-2409-44-03.jpg
photo2025-04-2409-44-41.jpg
Shuningdek, konferensiyada yangi saylov masalalari ham ko‘rib chiqildi. Konferensiya kun tartibiga asosan, kasaba uyushmasi raisi, qo‘mita a’zolari, taftish komissiyasi a’zolari ochiq ovoz berish yo‘li bilan saylandi.

Состоялась отчетно-выборная конференция профсоюзной организации
22 апреля 2025 года в ГУП «Центр электромагнитной совместимости» состоялась отчетно-выборная конференция  профсоюзной организации. В мероприятии приняли участие начальник предприятия Рустам Пулатович Мансуров, председатель профсоюза работников информационных технологий и массовых коммуникаций Узбекистана Асрор Асланович Ишанходжаев, профсоюзные активисты и представители трудового коллектива.
photo2025-04-2409-43-40.jpg
photo2025-04-2409-43-47.jpg
На конференции был проведен анализ деятельности профсоюзной организации за последние годы, подробно обсуждены выполненные работы, вопросы социально-экономического характера, достижения в сфере защиты трудовых прав сотрудников и существующие проблемы.
photo2025-04-2409-43-52.jpg
photo2025-04-2409-43-57.jpg
С докладом о результатах деятельности профсоюзного комитета ГУП «ЦЭМС» за период с февраля 2020 года по февраль 2025 года и о приоритетных задачах по защите социально-экономических прав и интересов работников выступила Абидходжаева М.И.
photo2025-04-2409-44-03.jpg
В ходе доклада было отмечено, что в отчетный период профсоюзной организацией была проведена значительная работа по защите интересов сотрудников, организации их отдыха, оздоровления и культурного досуга.
photo2025-04-2409-44-08.jpg
Во второй части повестки дня Маxсумов Ш. представил отчет ревизионной комиссии первичной профсоюзной организации ГУП «ЦЭМС».
photo2025-04-2409-44-13.jpg
Кроме того, на конференции были рассмотрены вопросы выборов. В соответствии с повесткой дня открытым голосованием были избраны председатель профсоюза, члены комитета и члены ревизионной комиссии.
photo2025-04-2409-44-19.jpg
photo2025-04-2409-44-23.jpg
По итогам голосования председателем профсоюзной организации большинством голосов была избрана Литвинова В.В.
photo2025-04-2409-44-28.jpg
В завершение мероприятия были определены приоритетные направления деятельности профсоюзной организации на предстоящий период. В частности, было подчеркнуто, что работа по усилению социальной защиты сотрудников, улучшению условий труда и формированию здорового климата в коллективе будет систематически продолжена.