Joriy yilning 7-oktyabr kuni “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasida uzoq yillar davomida fidokorona mehnat qilgan, korxonaning taraqqiyotiga o‘zining salmoqli hissasini qo‘shgan mehnat faxriylari uchun “Keksalarga hurmat – yoshlarga ibrat” g‘oyasi ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Tadbir avvalida mehnat faxriylari samimiy kutib olinib, ular uchun korxona rahbariyati tomonidan tashkil etilgan iliq suhbat va choy ustidagi muloqot bo‘lib o‘tdi.
Shundan so‘ng faxriylar korxonaning majlislar zaliga taklif etilib, xodimlar ishtirokida samimiy davra suhbati tashkil etildi. Unda faxriylar o‘z faoliyati davomida to‘plagan hayotiy tajribalari, mehnatdagi esda qolarli lahzalari va korxonaning shakllanish jarayonidagi qiziqarli voqealar haqida so‘z yuritishdi. Rahbariyat esa ularning xizmatlarini yuksak qadrlab, faxriylar bilan bugungi korxona faoliyati, erishilayotgan yutuqlar hamda kelgusidagi rejalar haqida fikr almashdi.
Mazkur tadbir keksalarga hurmat ko‘rsatish, ularning mehnatini e’tirof etish maqsadida tashkil etilgan “Keksalar haftaligi“ doirasida o‘tkazildi.
“Elektromagnit moslashuv markazi” DUK jamoasi faxriylarning korxona taraqqiyotidagi hissasini yuksak e’tirof etar ekan, ularning har biriga sog‘lik, uzoq umr va oilaviy tinchlik tiladilar. Tadbir nihoyasida faxriylar uchun Kasaba uyushmasi qo'mitasi tomonidan esdalik sovg‘alari topshirildi hamda samimiy suhbat va iliq muhit bilan tadbir yakunlandi.

7 октября текущего года в ГУП «Центр электромагнитной совместимости» состоялось духовно-просветительское мероприятие под девизом «Уважение к старшим - пример для молодежи» для ветеранов труда, самоотверженно трудившихся на протяжении многих лет и внесших значительный вклад в развитие предприятия.
В начале мероприятия ветераны труда были тепло встречены, для них была организована теплая беседа и чаепитие, организованные руководством предприятия.
После этого ветеранов пригласили в конференц-зал предприятия, где была организована искренняя беседа за «круглым столом» с участием сотрудников. Ветераны рассказали о своем жизненном опыте, запоминающихся моментах в трудовой деятельности и интересных событиях в процессе становления предприятия. Руководство высоко оценило их заслуги и обменялось мнениями с ветеранами о текущей деятельности предприятия, достигнутых успехах и планах на будущее.
Это мероприятие было проведено в рамках «Недели пожилых людей» организованной с целью проявления уважения к пожилым людям и признания их труда.
Коллектив ГУП «Центр электромагнитной совместимости» высоко оценивая вклад ветеранов в развитие предприятия, пожелал каждому из них здоровья, долгих лет жизни и семейного благополучия. В завершение мероприятия профсоюзным комитетом были вручены памятные подарки, и мероприятие завершилось искренней беседой и теплой атмосферой.