UZTELECOM mobil tarmog'ining abonentlari soni yeti millionga yetdi
Shu munosabati bilan “O'zbektelekom” AK filiali "O‘zMobayl"ning markaziy ofisida faxriy abonentni tantanali tabriklash va esdalik sovg'alarini topshirish tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Omadi kulib boqqan yetti millioninchi abonent Asliddin Rajapov bo‘ldi.
Mazkur ahamiyatli ko‘rsatqichga erishganligi kompaniyaning sa'y-harakatlariga aholi tomonidan yuqori baho berganligi dalilidir. Bu yerda kompaniya mutaxassislarining ulkan mehnati va qo‘shgan hissasi turibdi.
Ta’kidlash kerakki, 2020-yil “O'zbektelekom” AK uchun muhim voqealarga boy bo'ldi – kompaniyaning filiali “O‘zMobayl” GSM mobil aloqasi ishga tushirilishining 5 yilligini nishonlagandi.
Bundan tashqari, o‘tgan yilda “O'zbektelekom” AK milliy operatori o'z tarmoqlarini yangilash va modernizatsiya qilish va barcha baza stantsiyalarini butun Respublika bo'ylab 4G texnologiyasiga o'tkazish bo'yicha keng ko'lamli tadbirlarni amalga oshirdi. Yil davomida butun O'zbekiston bo'ylab 600 dan ortiq baza stantsiyalari ishga tushirildi.

Количество абонентов UZTELECOM достигло семи миллионов
В связи с этим в центральном офисе филиала АК «Узбектелеком» - «УзМобайл» прошла церемония поздравления и вручения памятных подарков почетному 7-миллионному абоненту. Им стал Аслиддин Раджапов.
Достижение такого значимого результата – это свидетельство высокой оценки их работы со стороны населения. И за этим стоит колоссальный труд и вклад специалистов компании.
Следует отметить, что 2020-й год стал знаковым для АК «Узбектелеком» - филиал компании «УзМобайл» отметил 5-летие с момента запуска мобильной связи стандарта GSM, а его абонентская база увеличилась на 2 миллиона.
Также в прошлом году национальный оператор провел масштабные мероприятия по обновлению и модернизации своих сетей и переводу всех базовых станций на технологию 4G по всей Республике. Осуществлен ввод в эксплуатацию более 600 базовых станций по всему Узбекистану.