Konstitutsiя – farovon hayotimiz poydevori
Qoraqalpog‘iston Respublikasi “Elektromagnit moslashuv xizmati”da O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 29-yilligi munosabati bilan davra suhbati o‘tkazildi. Xizmatda ma‘naviyat va ma‘rifat ishlari bo‘yicha mas‘ul xodim A.Shimbergenov davra suhbati ishtirokchilariga O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining yaratilishi va uning tarixiy ahamiyati haqida kengroq ma‘lumot berib o‘tdi. Bosh qomusimizning davlat va jamiyat boshqaruvi, fuqarolarning huquq va erkinliklarini ta‘minlash, islohotlarni amalga oshirishdagi, shuningdek, huquqiy demokratik davlat va kuchli fuqarolik jamiyatini qurishdagi roli haqida ma’ruza qildi.
Davra suhbatida Qoraqalpog‘iston Respublikasi “Elektromagnit moslashuv xizmati” boshlig‘i I.Reimov har qanday davlatning bosh qonuni Konstitutsiya hisoblanishi, ushbu hujjat mamlakat, uning fuqarolari hayotida juda muhim va katta ahamiyatga ega ekanligini alohida e‘tirof etdi.
Konstitutsiyamiz xalqaro tashkilotlar va ekspertlar tomonidan e‘tirof etilganligi esa davlatimizning dunyo hamjamiyatidagi nufuzini oshirmoqda va mustahkamlamoqda. Bir so‘z bilan aytganda, Bosh Qomusimiz “Kuchli davlatdan - kuchli fuqarolik jamiyatiga o‘tish”ning mustahkam huquqiy poydevori bo‘lib xizmat qilmoqda.
Asosiy maqsad esa xodimlarga hayotimiz qomusining mazmun-mohiyatini yanada terang anglashlariga ko‘maklashishdan iboratdir.

Конституция - основа нашей благополучной жизни
В службе Электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан состоялся круглый стол, посвященный 29-летию принятия Конституции Республики Узбекистан. Ответственный сотрудник службы за духовность и просвещение А.Шимбергенов подробно рассказал участникам круглого стола о создании и историческом значении Конституции Республики Узбекистан. Он рассказал о роли нашей конституции в государственном и общественном управлении, обеспечении прав и свобод граждан, осуществлении реформ, а также в построении правового демократического государства и сильного гражданского общества.
На круглом столе начальник службы электромагнитной совместимости Республики Каракалпакстан И.Реимов отметил, что главным законом любого государства является Конституция, этот документ очень важен и имеет большое значение в жизни страны, и ее граждан. Признание нашей Конституции международными организациями и экспертами повышает и укрепляет имидж нашей страны в мировом сообществе.
Одним словом, наша Конституция служит прочной правовой основой перехода от сильного государства к сильному гражданскому обществу. Основная цель - помочь сотрудникам лучше понять смысл Конституции нашей жизни.