Konstitutsiya-buyuk kelajagimizning huquqiy kafolati
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “2022-2023-yillarda jamiyatda huquqiy madaniyatni yuksaltirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturini tasdiqlash to‘g‘risida” 2022-yil 16-maydagi 259-son qarori hamda Vazirlikning 2022-yil 19-maydagi 263-son buyrug‘i ijrosini ta’minlash, axborot – kommunikatsiya texnologiyalari sohasida huquqbuzarliklarga qarshi kurashish, soha xodimlarining huquqiy ongi va madaniyatini yuksaltirish yuzasidan Vazirlikning 2022-yil 1-iyundagi 292-son buyrug‘i qabul qilingan bo‘lib, Fargʻona viloyati EMM xizmatida Farg‘ona viloyati Yuridik texnikumi direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari 3-darajali huquqshunos Ergashev Azizbek.
Yigitaliyevich hamda EMM xizmati xodimlari ishtirokida “Konstitutsiya-buyuk kelajagimizning huquqiy kafolati” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi. Tadbirni o‘tkazishdan ko‘zlangan asosiy maqsad mustaqil O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi mamlakatimizda inson huquq va erkinliklarini himoya qilish, fuqarolik jamiyati asoslarini shakllantirish va rivojlantirishda huquqiy asos sifatida xizmat qilayotganligi haqida yetarlicha ma’lumotlar berishdan iborat.

Согласно Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан № 259 от 16 мая 2022 года «Об утверждении Программы мер по повышению правовой культуры в обществе на 2022-2023 годы» и выполнения требований приказа Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан №263 от 19 мая 2022 года был принят приказ Министерства № 292 от 1 июня 2022 года для обеспечения повышения правосознания и культуры работников в борьбе с правонарушениями в отрасли информационно-коммуникационных технологий.
В Службе электромагнитной совместимости Ферганской области при участии первого заместителя директора юридического техникума по воспитательной работе, юриста 3-й категории Эргашева Азизбека Йигиталиевича было проведено духовно-просветительское мероприятие на тему «Конституция – правовая гарантия нашего великого будущего».Основной целью мероприятия является предоставление информации о том, что Конституция независимой Республики Узбекистан служит правовой основой защиты прав и свобод человека, формирования и развития основ гражданского общества в нашей стране.