Toshkent shahridagi Inha universitetida konsultatsiya kuni o'tkazildi
6-7- iyun kuni Toshkent shahridagi Inha universitetida barcha ro'yxatdan o'tgan abiturientlar uchun konsultatsiya kuni o'tkazildi.
Abituryentlar imtihonning o‘tkazilish shakli va tartibi bilan tanishishlari mumkin. O'z navbatida, o'qituvchilar amaliy maslahatlar berish bilan birgalikda, ulardan o‘z savollaringizga javob topishingiz mumkin.
Har bir ishtirokchiga shaxsiy identifikatsiya raqami tushirilgan maxsus brasletlar beriladi.
8-9 iyun kunlari Toshkent shahridagi Inha universiteti kirish imtihonlari uchun ro'yxatdan o'tgan abiturientlarga o'z eshiklarini ochadi.
2019-2020 o'quv yilida Toshkent shahridagi Inha universiteti kamida 420 talabani qabul qilishni rejalashtirilmoqda. Jumladan, universitet SOCIE yo'nalishi bo'yicha 300 nafar talabani va SOL yo'nalishi bo'yicha 120 nafar talabalarni qabul qilinadi.
Eslab o‘tamiz, Toshkent shahridagi Inha universitetida abituriyentlar uchun kirish imtihoni uch marotaba o'tkaziladi:
1) Faqat shartnoma asosida;
2) Shartnoma va grant asosida;
3) Faqat shartnoma asosida.
Kirish imtihonlari har bir mavzu bo'yicha 20 ta savol bilan yozma ravishda o'tkaziladi. Javoblar uchun 60 daqiqa beriladi. Savollar umumiy o'rta ta'lim standart o'quv dasturiga asoslangan. SOCIE yo'nalishi bo'yicha kirish imtihonlarini umumiy baholashda matematika darajasi 70%, fizika - 30% ni tashkil etadi. SOL imtihoni yo'nalishi bo'yicha faqat matematika.
Janubiy Koreyaning Inha universiteti vakillari barcha fakulteti ochiq va oshkoralik imtihonini o'tkazish va nazorat qilish maqsadida Toshkent shahridagi Inha universitetiga tashrif buyurishdi.
Shuningdek, Toshkentdagi Inha universiteti O'zbekiston ommaviy axborot vositalarining vakillarini kirish imtihonlarida ishtirok etishga taklif qildi va 2019-2020 o'quv yiliga qabul to'g'risida ma'lumot oldi.
Har bir imtihon xonasida jonli translyatsiya mavjud, bu esa murojaat etuvchilarning ota-onalariga va har bir kishiga onlayn jarayonni tomosha qilish imkonini beradi.

Консультационный день прошел в IUT
6-7 июня 2019 года в Университете Инха в г. Ташкенте состоялся «Консультационный день» для всех зарегистрированных абитуриентов.
Руководство Университета Инха в г.Ташкенте предоставило подробную информацию о вступительных экзаменах и правилах приёма на 2019-2020 учебный год.
Абитуриенты смогли ознакомиться с формой и процедурой проведения экзамена. В свою очередь преподаватели дали практические рекомендации и ответили на все интересующие вопросы.
Кажому абитуриенту был надет браслет, с индивидуальным ID-номером.
8-9 июня в Университете Инха в г.Ташкенте пройдет второй из трех вступительных экзаменов в 2019 году.
В 2019-2020 учебном году Университет Инха в г.Ташкенте планирует принять на обучение минимум 420 студентов. В частности, университет примет 300 студентов по направлению «Компьютерный и Программный инжиниринг» и 120 студентов по направлению «Логистика».
Напомним, вступительные экзамены в этом году в Университет Инха в г.Ташкенте для абитуриентов будут проходить 3 раза:
1) Только на контрактную основу;
2) На контрактную и грантовую основы;
3) Только на контрактную основу.
Вступительные экзамены проходят в письменной форме по 20 вопросов по каждому предмету. На ответы дается 60 минут. Вопросы сформированы на основе стандартной учебной программы для (общего) среднего образования. В общей оценке по вступительным экзаменам по направлению «Компьютерный и Программный инжиниринг» доля математики составляет 70%, физики – 30%. По направлению «Логистика» экзамен только по математике.
Также Университет Инха в г.Ташкенте пригласил представителей СМИ Узбекистана присутствовать во время проведения вступительных экзаменов и получить данные по приему на 2019-2020 учебный год.
Отметим, что в каждой экзаменационной аудитории проходит прямая трансляция, что позволяет родителям абитуриентов и всем желающим наблюдать весь процесс в режиме онлайн.