Korrupsiya – umr zavoli
2022-yil 24-noyabr kuni “EMMM” DUKning korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha ishlarning samaradorligi reytingini yuqori darajaga ko‘tarish bo‘yicha tasdiqlangan chora-tadbirlar rejasining bajarilishini ta’minlash maqsadida Fargʻona viloyati Prokuraturasi “Uyushgan jinoyatchilik, korrupsiyaga qarshi kurashish” boʻlimi alohida muhim ishlar katta tergovchisi Raimdjanov Ravshan Turgʻunjanovich hamda Fargʻona viloyati EMMX xodimlari ishtirokida “Korrupsiyaga qarshi kurashish va uni oldini olish yoʻnalishida koʻnikmalarini oshirish” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Suhbat ishtirokchilariga O‘zbekiston Respublikasining 2017-yil 3-yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi O‘RQ-419-son Qonuni hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 29-iyundagi “O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-6013-son Farmoni va boshqa qonunchilik hujjatlarining mazmun-mohiyati tanishtirib oʻtildi.

Коррупция – беда нашей жизни
24 ноября 2022 года в целях обеспечения реализации плана мероприятий по «Повышению рейтинга эффективности антикоррупционной работы на высокий уровень», утвержденного ГУП «ЦЭМС», проведено обсуждение за круглым столом на тему «Повышение квалификации в направлении борьбы и противостоянию коррупции» с участием старшего следователя по особо важным делам отдела «Борьбы с организованной преступностью и коррупцией» Прокуратуры Ферганской области Раимджанова Равшана Тургунжановича и сотрудниками СЭМС Ферганской области.
Сотрудник Прокуратуры объяснил участникам обсуждения цель и суть принятого 3 января 2017 года Закона Республики Узбекистан №ЗРУ-419 «О противодействии коррупции» и Указ Президента Республики Узбекистан от 29 июня 2020 года №УП-6013 «О дополнительных мерах по совершенствованию системы противодействия коррупции в Республике Узбекистан».