Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning mart oyida Xorazm viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Korrupsiyaga qarshi kurash bo‘yicha qabul qilingan Farmon va Qarorlarning mazmun-mohiyatini o‘rganish bo‘yicha seminar trening o‘quv mashg‘ulotlari bo‘lib o‘tdi. O‘quv mashg‘ulotlarini Xorazm viloyati Adliya boshqarmasi tomonidan o‘tkazildi. Jumladan, Xorazm viloyati Adliya boshqarmasi bosh yuristkonsulti Sh.Razzakov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 27-noyabrdagi PF-200 sonli “Korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini yanada takomillashtirish hamda davlat organlari va tashkilotlari faoliyati ustidan jamoatchilik nazorati tizimi samaradorligini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmonining mazmun-mohiyatini o‘rganish bo‘yicha tushuntirishlar berilib, ishtirokchilarni qiziqtirgan savollariga javoblar berildi.
Xorazm viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida korrupsiyaviy holatlarning oldini olish maqsadida xodimlar bilan muntazam ravishda tushuntirish ishlari olib borilmoqda va korrupsiyaga qarshi kurash har bir fuqaroning burchi ekanligi uqtirib kelinmoqda.

Проведён учебный семинар по противодействию коррупции
В марте текущего года в Службе электромагнитной совместимости Хорезмской области состоялся семинар-тренинг по изучению содержания Указов и Постановлений Президента Республики Узбекистан, принятых в сфере противодействия коррупции. Учебные семинар был проведён главным юрисконсультом Управления юстиции Хорезмской области Ш.Раззаковым на котором были даны разъяснения по изучению содержания Указа Президента Республики Узбекистан “О мерах по дальнейшему совершенствованию системы противодействия коррупции и повышению эффективности системы общественного контроля за деятельностью государственных органов и организаций № УП-200 от 27 ноября 2023 года. В ходе ученого семинара были даны подробные ответы на все интересующие вопросы сотрудников СЭМС Хорезмской области.
В целях предупреждения коррупционных ситуаций в Службе электромагнитной совместимости Хорезмской области с сотрудниками регулярно проводится разъяснительная работа противодействию и недопущению случаев коррупции.