Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 16-dekabr kuni Xorazm viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi. O‘quv seminarini Xorazm viloyati Urganch shahar Adliya bo‘limi bosh maslahatchisi B.Yusupov va bosh yuristkonsult I.Axmedovlar tomonidan o‘tkazildi.
O‘quv seminari davomida O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi  Qonunining mazmun-mohiyati haqida hamda mazkur qonun korrupsiyaga qarshi kurashishda davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlarini belgilab berilganligi va korrupsiyaga qarshi kurashish faoliyati tartibga solinib, korrupsiyaga qarshi kurashishning qonuniy asosi yaratilganligi bo‘yicha tushunchalar berildi.
Davra suhbati tarzida o‘tkazilgan o‘quv seminari davomida ishtirokchilar  korrupsiyaning zararli ta’siri va unga qarshi kurashish bo‘yicha hamda uni oldini olishda jamiyatdagi fuqarolar ro‘lining ahamiyati haqida o‘z fikrlarini bildirishdi.

Проведён учебный семинар по противодействию коррупции
16 декабря текущего года в Службе электромагнитной совместимости Хорезмской области состоялся учебный семинар по противодействию коррупции. Учебный семинар провели главный советник отдела юстиции города Ургенча Хорезмской области Б.Юсупов и главный юрисконсульт И.Ахмедов.
В ходе учебного семинара были даны разъяснения о сути и значении Закона Республики Узбекистан "О противодействии коррупции" и о том, что данным законом определены приоритетные направления государственной политики в борьбе с коррупцией и регламентирована антикоррупционная деятельность, создана правовая основа для противодействия коррупции.
В ходе обучающего семинара, проведенного в форме "круглого стола", участники высказали свои мысли о пагубных последствиях коррупции и роли граждан в обществе в ее предотвращении и противодействии.