Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha o‘quv soati bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 27 iyun kuni Xorazm viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari ishtirokida “Korrupsiyaga qarshi kurashish” mavzusida o‘quv soati bo‘lib o‘tdi. Ushbu mavzu yuzasidan Xorazm viloyati Urganch shahar IIB profilaktika katta inspektori B.Z.Jumanazarov tomonidan O‘zbekiston Respublikasining 2017-yil
3-yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi O‘RQ-419-son Qonunining mazmun-mohiyatini o‘rganish bo‘yicha tushuntirishlar berildi.
photo2025-06-3016-48-33.jpg
Davra suhbati ko‘rinishida bo‘lib o‘tgan o‘quv soatida ishtirokchilarni o‘zini qiziqtirgan savollariga javoblar berildi.
Xorazm viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatida korrupsiyaviy holatlarning oldini olish maqsadida xodimlar bilan muntazam ravishda tushuntirish ishlari olib borilmoqda va korrupsiyaga qarshi kurash har bir fuqaroning burchi ekanligi uqtirib kelinmoqda.

Проведён учебный час по противодействию коррупции
27 июня текущего года с участием сотрудников Службы электромагнитной совместимости Хорезмской области был проведён учебный час на тему “Противодействии коррупции”. По данному вопросу старший инспектор профилактики УВД города Ургенч Хорезмской области Б.З. Джуманазаров дал разъяснения по изучению содержания Закона Республики Узбекистан “О противодействии коррупции” №ЗРУ-419 от 3 января 2017 года №ЗРУ-419.
photo2025-06-3016-48-33.jpg
Во время учебного часа участникам были даны ответы на интересующие их вопросы.
В целях предупреждения коррупционных ситуаций в Службе электромагнитной совместимости Хорезмской области с сотрудниками регулярно проводится разъяснительная работа противодействию и недопущению случаев коррупции.