Korrupsiyaga qarshi kurashish
2025-yil 16-iyun kuni Fargʻona viloyati EMMX xodimlari hamda Farg‘ona viloyati Yuridik texnikumi direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari 2-darajali yurist I.R.Ubaydullayev, Mutaxassislik fanlari kafedrasi oqituvchisi O.Usmanova ishtirokida “Korrupsiyaga qarshi kurashish” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
photo2025-06-1710-26-31.jpg
Davra suhbati ishtirokchilariga O‘zbekiston Respublikasining 2017-yil 3-yanvardagi “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi O‘RQ-419-son Qonuni, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 29-iyundagi “O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-6013-son Farmoni, O‘zbekiston Respublikasining 2024-yil 5-iyundagi “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi O‘RQ-931-son Qonuni va boshqa qonunchilik hujjatlarining mazmun-mohiyati tanishtirib oʻtildi.

16 июня 2025 года был проведен круглый стол на тему «Противодействие коррупции» сотрудниками СЭМС Ферганской области и заместителем директора по учебной работе Ферганского юридического техникума, юристом 2-й категории И.Р. Убайдуллаевым, а также преподавателем кафедры специализированных наук О. Усмановой.
Участникам круглого стола были даны разъяснения сути и значения Закона Республики Узбекистан от 3 января 2017 года № 419 “О противодействии коррупции”, Указ Президента Республики Узбекистан №УП-6013 «О дополнительных мерах по совершенствованию системы противодействия коррупции в Республике Узбекистан» от 29 июня 2020 года, а также Законa Республики Узбекистан от 5 июня 2024 года № 931 «О конфликте интересов» и других нормативных документов.