Davra suhbatini Nodirabegim nomidagi axborot-kutubxona markazi direktori Mavludaxon Jurabayeva ochib berar ekanlar, ular yurtimizda bo‘lib o‘tayotgan siyosiy jarayonlar, amalga oshirilayotgan ijobiy o‘zgarishlar to‘g‘risida to‘xtalib o‘tdilar.
Shundan so‘ng so‘z navbati Namangan viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati radiooperatori, ma’naviy-ma’rifiy ishlar targ‘ibotchisi Oybek Tursunovga hamda Namangan viloyati Milliy gvardiya boshqarmasi katta inspektori podpolkovnik To‘xtamurod Abubakirovlarga berildi.
So‘zga taklif etilganlar, davra suhbati ishtirokchilariga referendum va unga tayyorgarlik ko‘rish ishlari, kutilayotgan o‘zgarishlar haqida batafsil ma’lumotlar berib o‘tdilar. Davra suhbati davomida ishtirokchilar tomonidan berilgan bir qator savollarga o‘rinli asoslar bilan javoblar berildi.
Davra suhbatimiz so‘ngida Namangan viloyati Milliy gvardiya boshqarmasi katta inspektori To‘xtamurod Abubakirov so‘zga chiqib yaqinlashayotgan referendumni ko‘tarinki ruhda, tinchlik-osoyishtalikda o‘tkazib olishimizni, jamiyatmiz va xalqimizning farovonligini saqlashda yelkadosh bo‘lishimizga chaqirdi.

Круглый стол на тему «Избирательный референдум 2022»
13 сентября 2022 года в большом зале заседаний информационно - библиотечного центра «Нодирабегим» был организован круглый стол на тему «Избирательный референдум 2022» с участием сотрудников Службы электромагнитной совместимости Наманганской области и Управления национальной гвардии Наманганской области.
Круглый стол открыла директор информационно-библиотечного центра «Нодирабегим» Мавлюдахан Джурабаева, которая рассказала о политических процессах, происходящих в нашей стране, о реализуемых позитивных изменениях.
Затем, слово было предоставлено пропагандисту духовно-просветительской работы Службы электромагнитной совместимости Наманганской области радиооператору Ойбеку Турсунову и старшему инспектору Управления Национальной гвардии Наманганской области подполковнику Тохтамуроду Абубакирову.
Докладчики предоставили участникам круглого стола подробную информацию о референдуме и подготовке к нему, ожидаемых изменениях. В ходе круглого стола на ряд вопросов, заданных участниками, были даны обоснованные ответы.
В завершение встречи, выступил старший инспектор Управления национальной гвардии Наманганской области Тохтамурод Абубакиров, который призвал нас провести предстоящий референдум в приподнятом настроении, в мире и согласии и объединить усилия в сохранении благополучия нашего общества и людей.