Surxondaryo viloyatining Angor tumanida joylashgan Surxondaryo Axborot texnologiyalari texnikumining yosh o‘quvchi va talabalariga Surxondaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmati xodimlari tomonidan mahorat darsi tashkil qilindi.
Ushbu mahorat darsini talaba va o‘quvchilarga yetkazishdan asosiy ko‘zlangan maqsad mamlakatimizda aloqa va axborot texnologiyalari sohasining jadal rivojlanib borayotganligi, bu esa davlatimiz rivojlanishiga ulkan hissa qo‘shayotganligi hisoblanadi.
Dars davomida o‘quvchi va talabalarga radioaloqa va radioto‘lqinlarning tarqalishi haqida nazariy ma’lumotlar berildi, hamda Surxondaryo viloyati Elektromagnit moslashuv xizmatining ish faoliyati va asosiy vazifalari haqida prezentatsiya ko‘rinishida tushunchalar berib o‘tildi.
Surxondaryo viloyati EMMX xodimlari tomonidan olib borilgan dars mashg‘uloti va zamonaviy uskunalar haqidagi ma’lumotlar talaba va o‘quvchilarda katta qiziqish uyg‘otdi. Ular tomonidan juda ko‘plab savollar berildi va ushbu savollarga to‘liq javoblar olishdi.
O‘quvchi va talabalar tomonidan ushbu dars mashg‘uloti juda qiziqarli ruhda o‘tganligi ta’kidlandi va ushbu mahorat darsi uchun Surxondaryo viloyati EMMX xodimlariga o‘zlarining minnatdorchiligini bildirib o‘tishdi.

Сотрудники Cлужбы электромагнитной совместимости Сурхандарьинской области провели мастер-класс для юных студентов Сурхандарьинского колледжа информационных технологий Ангорского района Сурхандарьинской области.
Основной целью проведения данного мастер-класса для студентов и школьников является стремительное развитие коммуникационных и информационных технологий в нашей стране, что вносит огромный вклад в развитие нашей страны.
В ходе занятия студентам были даны теоретические сведения о радиосвязи и распространении радиоволн, а также представлена презентация о деятельности и основных задачах Службы электромагнитной совместимости Сурхандарьинской области.
Представленная информация о современном оборудовании и мастер-класс, проведённый сотрудниками CЭМС Сурхандарьинской области вызвал большой интерес у студентов. Они задали много вопросов и получили исчерпывающие ответы.
Учащиеся и студенты отметили, что урок был очень интересным и поблагодарили сотрудников CЭМС Сурхандарьинской области за этот мастер-класс.