Megazone Cloud kompaniyasi O‘zbekistonda ofis ochish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda
Bumjin Kim “ICT Week-2023”ga tashrifi chog‘ida O‘zbekistonda IT-kompaniyalar faoliyatini soddalashtirish uchun yaratilgan shart-sharoitlar va jozibador qo‘llab-quvvatlash dasturlaridan katta taassurot qoldirganini ta’kidladi. U O‘zbekistonning IT-sektori imkoniyatlarini o‘rganish maqsadida tez orada mamlakatimizga tashrif buyurishni va Megazone Cloud uchun dasturiy ta’minotni ishlab chiqish bo‘yicha autsorsing ofisini ochishni rejalashtirmoqda.
Bundan tashqari, Megazone Cloud vakillari O‘zbekistonning kadrlar salohiyatiga qiziqish bildirdilar. Jumladan, bitiruvchilarni o‘z ofislarida ish bilan ta’minlaydigan mutaxassislar tayyorlash uchun mamlakatimizda IT-talant markazini tashkil etish imkoniyatlari ko‘rib chiqilmoqda. O‘zbekiston yoshlari koreys tilini bilish darajasiga alohida e’tibor qaratildi – so‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, 14 mingdan ortiq kishi koreys tilida ishonchli so‘zlashadi.
Bumjin Kim O‘zbekistonda bulutli texnologiyalar va ma’lumotlar markazlarini rivojlantirish rejalari bilan ham o‘rtoqlashdi. Megazone Cloud mutaxassislari mamlakatimizda bulutli texnologiyalar yo‘nalishini rivojlantirish, shuningdek, bozorimizga ilg‘or tajribalarni joriy etish maqsadida o‘z bilim va tajribalari bilan o‘rtoqlashishga tayyor.
Uchrashuv yakunida Sherzod Shermatov Bumjin Kim va uning hamkasblarini joriy yilning iyul oyida bo‘lib o‘tadigan O‘zbekistonda biznes xizmatlari bo‘yicha Global forumda ishtirok etishga taklif qildi.

Делегация во главе с Министром цифровых технологий Шерзодом Шерматовым провела переговоры с Bumjin Kim, первым вице-президентом Megazone Cloud, на которой обсудили перспективы сотрудничества.
Бумжин Ким отметил, что во время своего визита на ICT Week-2023 был под большим впечатлением от условий, созданных для упрощения ведения деятельности IT-компаний в Узбекистане и привлекательных программ поддержки. В скором времени он планирует посетить нашу страну, чтобы изучить возможности IT-сектора Узбекистана и открытия офиса по аутсорсингу разработки программного обеспечения для Megazone Cloud.
Кроме того, представители Megazone Cloud выразили заинтересованность в кадровом потенциале Узбекистана. В частности, рассматривается возможность создания Центра IT-талантов в нашей стране для обучения специалистов с дальнейшим трудоустройством выпускников в свой офис. Особое внимание уделили уровню владения корейским языком среди узбекистанской молодежи – согласно последним данным, более 14 тысячи человек уверенно говорят на корейском языке.
Бумжин Ким также поделился планами по развитию Cloud-технологий и data-центров в Узбекистане. Эксперты Megazone Cloud готовы поделиться своими знаниями и опытом, чтобы развивать в нашей стране направление облачных технологий, а также внедрить передовые практики на нашем рынке.
В заключение встречи, Шерзод Шерматов пригласил Bumjin Kim и его коллег посетить Global Business Services Forum в Узбекистане, который пройдет в июле текущего года.