Mehnat faxriylari doim hurmat va e’tiborda
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Keksalar haftaligi” hamda “Keksalar uchun turizm oyligi”ga tayyorgarlik ko‘rish va uni уuqоri saviyada o‘tkazish chora-tadbirlari rejasi va “EMMM” DUKning  2024-yil 27-sentabrdagi 20-F-sonli farmoyishiga asoan, Navoiy viloyati EMMXda “Keksalarga hurmat - yoshlarga ibrat” degan bosh g‘oyaga tayanib joriy yilning noyabr oyida uzoq yillar sohada faoliyat yuritgan va hozirda nafaqada bo‘lgan bir guruh mehnat faxriylari holidan xabar olinib, keksa avlod vakillariga g‘amxo‘rlik ko‘rsatildi.
Keksalarni eʼzozlash, ularga hurmat-ehtirom ko‘rsatish – xalqimizga xos ezgu fazilatdir. Haftalik mobaynida nuroniylar bilan uchrashib, ularni bosib o‘tgan mashaqqatli umr yo‘llari va mehnat faoliyatlari haqida suhbatlashildi. O‘z navbatida faxriylar o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashib, yosh avlodga kerakli maslahat va tavsiyalr berdilar.
Taʼkidlash lozimki, keksalar mehnatini qadrlash, ularga mehr-oqibat ko‘rsatish Navoiy viloyati EMMX faoliyatida alohida o‘rin tutadi.
Mehnat faxriylari bugungi osoyishta kunlar uchun shukronalar aytishdi hamda ularga  hamisha shunday yuksak ehtirom va alohida hurmat ko‘rsatib kelayotgan korxonaga muvaffaqiyatlar tilab, minnatdorlik bildirishdi.

Ветеранам труда – всегда уважение и почет
В соответствии с планом мероприятий Кабинета Министров Республики Узбекистан по подготовке и проведению на высоком уровне «Недели пожилых людей» и «Месяца туризма для пожилых людей», а также на основании распоряжения ГУП «ЦЭМС» № 20-ф от 27 сентября 2024 года, руководствуясь главной идеей «Уважение к пожилым – поучение молодым», в ноябре месяце текущего года в СЭМС Навоийской области проявили заботу и уважение группе ветеранов труда, которые много лет работали в отрасли и в настоящее время находятся на пенсии.
Почитание пожилых людей, проявление к ним уважения – благородное качество, присущее нашему народу. В течение недели проводились встречи с ветеранами и велись беседы о пройденном ими жизненном пути и их трудовой деятельности. Ветераны, в свою очередь, делились своим опытом и дали полезные советы и рекомендации младшему поколению.
Следует отметить, что уважение к труду пожилых, проявление к ним доброты занимает особое место в СЭМС Навоийской области.
Ветераны с благодарностью высказались о нынешнем спокойном времени, а также пожелали успехов и выразили благодарность предприятию за оказываемое им особое уважение.