26 fevral kuni Ispaniyaning Barselona shahrida Mobile World Congress (MWC) 2018 – axborot texnologiyalari sohasi va hukumatlar vakillari, mobil qurilmalar ishlab chiqaruvchi va xizmat ko'rsatuvchilar ishtirokidagi navbatdagi mobil texnologiyalar va echimlarga bag'ishlangan Jahon mobil kongressi bo'lib o'tmoqda.
Mobile World Congress anjumanida "UZTELECOM" AK, Aloqa, axborotlashtirish va telekommunikatsiya texnologiyalari sohasida nazorat bo'yicha davlat inspektsiyasi, Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi vakillaridan iborat delegatsiyasi ham ishtirok etmoqda.
Jadal rivojlanib borayotgan yang texnologiyalar, xizmat ko'rsatishning yangi turlari insonlar turmush tarzi va kasbiy faoliyatiga sezilarni ta'sir o'tkazmoqda. Mazkur kongress ushbu jarayonlarning markazi bo'lib, shu kunlari hukumatlar va sanoat vakillari keyingi rivojlanish bosqichlari yuzasidan fikr almashadilar.
Ushbu anjuman GSMA – 220 davlatdan 800 ta mobil operatorlarni atrofida birlashtirgan GSM assotsiatsiyasi boshchiligida o'tkaziladi. “Yorqin kelajakni yaratish” shiori ostida o'tayotgan kongress mobaynida ishtirok etuvchilar quyidagi tadbir va anjumanlarning guvohi bo'lishadi. Anjuman doirasidagi ko'rgazmada jahonning 1600 ziyod IT-brendlari va kompaniyalari mahsulot hamda xizmatlarini namoyish qiladilar.

Мининфоком участвует в Mobile World Congress 2018
26 февраля 2018 года в Барселоне состоялось торжественное открытие Mobile World Congress 2018. Конгресс – самое важное событие февраля не только для Испании, но и всего IT-сообщества.
Mobile World Congress является крупнейшей международной выставкой мобильных технологий и решений, сопровождающейся конгрессом представителей IT-сектора, производителей мобильного контента и владельцев профильных компаний со всей планеты.
Среди участников выставки – крупнейшие компании IT-индустрии, благодаря чему каждый год конгресс остается ключевой торговой площадкой ИТ-технологий.
В Mobile World Congress принимает участие и делегация Мининфокома. В ее составе 9 человек, в том числе сотрудники Министерства, представители UZTELECOM, Государственной инспекции по надзору в сфере связи, информатизации и телекоммуникационных технологий. Общее число стендов, представленных на выставке компаниями со всего мира – более 1600.